EURO vremeplov: Mandžo – Pirlo 1:1, 600. gol na EP-u

Euro 2020 14. lip 202112:07 > 12:09 0 komentara
GuliverImages

U Euro vremeplovu na današnji dan izdvajamo i jednu utakmicu Hrvatske na europskim prvenstvima.

Pirlo – Mandžukić 1:1

Hrvatska i Italija odigrale su remi 1:1 u Poznanju u grupnoj fazi na Europskom prvenstvu 2012. u Poljskoj i Ukrajini. Andrea Pirlo je golom iz slobodnog udarca doveo Azzurre u vodstvo u završnici prvog poluvremena, a izjednačio je Mario Mandžukić, dvadesetak minuta prije kraja nakon ubacivanja Ivana Strinića.

SSSR i Zapadna Njemačka do finala

Reprezentacije SSSR-a i Zapadne Nemačke plasirale su se u finale Europskog prvenstva 1972. godine u Belgiji. Zbornaja komanda je u Bruxellesu pobijedila Mađarsku 1:0 golom Anatolija Konjkova, dok su u drugoj polufinalnoj utakmici u Antwerpenu Nijemci bili bolji od domaćina Belgije. Slavili su s 2:1 zahvaljujući dvostrukom strijelcu Gerdu Mülleru.

Švedska lekcija Bugarima

Najuvjerljiviju pobjedu na EURO 2004. ostvarila je Švedske protiv Bugarske – 5:0, u utakmcii prvog kola skupine C. Dvostruki strijelac bio je Larsson, a po jednom su mrežu Zdravka Zdravkova zatresli i Ljungberg, Ibrahimović, Allback

Nani strijelac jubilarnog 600. gola

Portugalac Nani je na Euru 2016. u Francuskoj postigao jubilarni 600. gol na prvenstvima. Bilo je to na prvoj utakmici skupine F protiv Islanda. Nani je doveo svoju selekciju u vodstvo, ali je dvoboj na kraju završen remijem 1:1.