EURO vremeplov: Čudesna remi u Belgiji

Euro 2020 13. lip 202113:39 > 13:41
GuliverImages

U Euro vremeplovu danas posebno ističemo jednu od najuzbudljivih utakmica u povijesti europskih prvenstva, onu s Eura 2000.

Od 0:3 do 3:3 u režiji Miloševića i Drulovića

Jednu od najuzbudljivijih utakmica na Europskom prvenstvu u Belgiji i Nizozemske 2000. odigrale su SR Jugoslavija i Slovenija.

Zlatko Zahovič je sredinom prvog poluvremena doveo Sloveniju u vodstvo, a u 52. minutu asistirao Pavlinu za drugi gola Samo četiri minuta kasnije, posle velike greške Siniše Mihajlovića, Zahovič je poslao i treću loptu u mrežu golmana Kralja. Vidno iznerviran posle ovog kiksa, Mihajlović je u 59. minutu odgurnuo Udoviča i portugalski sudac Pereira pokazao mu je drugi žuti karton i – put u svlačionicu.

Sa igračem manje i rezultatskim minusom od tri gola, Plavi su bili na rubu ponora, ali onda se dogodilo pravo čudo.

Igrao se 67. minuti kad je Savo Milošević savladao golmana Dabanoviča. Tri minuta kasnije Ljubinko Drulović je smanjio na 3:2. Vodstvo Slovenije se istopilo, a u 73. minutu potpuno nestalo. Drulović je prošao po desnoj strani i idealno uposlio Miloševića koji je postigao svoj drugi, a treći gol za SR Jugoslaviju.

Izabranici izbornika Vujadina Boškova do kraja susreta mogli su osvojiti i sva tri boda.

Zidane kaznio greške Beckhama i Gerrarda

Na stadionu Jose Alvalade 2004. u Lisabonu utakmicu su odigrali stari rivali Francuska i Engleska. Ova utakmica se pamti po velikim greškama iskusnih asova Gordi Albiona, koji je u džepu imao golom Franka Lamparda u 38. minutu nakon centaršuta Beckhama. Upravo je Beckham imao veliku šansu osigurati pobjedu, jer je izveo najstrožu kaznu, ali ga je golman Fabaan Barthez pročitao i obranio mu šut. U 90. minutu majstorija Zinedinea Zidanea koji je izjednačio iz slobodnog udarca. I onda u trećoj minuti sudačke nadoknade, nakon velike greške Stevena Gerrarda golmanu Jamesu nije ostalo ništa drugo nego da nepropisno zaustavi Henryja. Ponovno penal, ovog puta za Francusku, Zidane je pretvorio u pobjedu.

Pique u 87. srušio Čecha i Čehe

Na stadionu Municipal u Toulousea trostruki europski prvak Španjolska krenula je u obranu naslova minimalnom, ali važnom pobjdom od 1:0 nad reprezentacijom Češke. Punih 87 minuta obrana Čeha na čelu sa fantastičnim golmanom Petrom Čechom odolijevala je napadima Ville, Albe, Ramosa, a onda je tri minute prije kraja, Pique glavom zabio loptu u mrežu i Furiji donio tri boda.