Španjolci ponovno kiksali, Lewandowski za prvi bod Poljske

Euro 2020 19. lip 202123:01 > 20. lip 2021 23:06 0 komentara

Robert Lewandowski spasio je bod Poljskoj u utakmici drugog kola skupine E prvenstva Europe u Sevilli protiv domaće Španjolske.

U dvije utakmice EURA, Španjolska je prikupila tek dva boda uz gol razliku 1:1 čime su sami sebi zakomplicirali situaciju pred posljednji susret skupine potiv Slovačke. Španjolci su imali gotovo 70 posto posjeda lopte u nogama, međutim teško su lomili čvrstu obranu Poljske.

Ipak, Alvaro Morata u tome je uspio, zabio je u 25. minuti, a gol je priznat nakon VAR potvrde. Robert Lewandowski izjednačio je u devetoj minuti nastavka da bi nedugo zatim Španjolska dobila novu priliku povesti, i to s bijele točke. Gerard Moreno pogodio je stativu i rezultat se više nije mijenjao.