Kako je Panadić Daliću pripremio put do srebra

Euro 2020 12. lip 202121:12 > 22:03 0 komentara

Zašto Hrvatska na Wembleyu ne bi igrala s pet igrača u obrani. Mislim tu naravno na užu obranu s tri igrača, te dva na boku, ističe Andrej Panadić

Andrej Panadić, nekadašnji nogometaš zagrebačkog Dinama, član reprezentacije Jugoslavije na SP-u 1990. godine, bio je gost Sportklubovog studia posvećen Euru 2020. Naravno, u fokusu je bila reprezentacije Hrvatska koja će na Wembley istrčati u nedjelju u 15 sati. Počinje Euro, a euforije nema?

“Ja mislim da je to dobro. Drugo je publika, navijači, važno je da je momčad usredotočena i koncentrirana. Najprije, treba reći da Hrvatska nije ista kao i u Rusiji. Nema nekih igrača, Rakitića, Mandžukića, a neki novi se još uvijek nisu tako dobro uklopili. Neki se dižu poput Kovačića, da nekog ne bih propustio.”

Kako igrati protiv Engleske?
“Najprije treba imati plan. Moraš znati koje su tvoje jače strane, a koje su slabije. Naravno i pripremiti momčad za suparnika koji ti stoji s druge strane. Ne priprema se Dalić za Engleze od jučer, radi on to već mjesecima. Mislim da nije presudno hoće li igrati Kramarić i Rebić ili Petković, već da pronađe najbolju momčad u datom trenutku. Engleska je velesila, ali i mi imamo klasne igrače. Iskreno zašto Hrvatska na Wembleyu ne bi igrala s pet igrača u obrani. Milsim tu naravno na užu obranu s tri igrača, te dva na boku.”

Imamo još dva suparnika – Češku i Škotsku?
“Svi mogu biti neugodni, svaka momčad drugačije izgledati, protiv Čeha ćemo igrati drukčije nego protiv Engleza. Škoti će igrati dugim loptama, a tu moramo biti pametni. Sve su te momčadi dobre, fizički spremne, ali malo ću navijački reći da je Hrvatska ipak ispred te dvije momčadi.”

Zašto je Hrvatska bolja protiv većih reprezentacije, nego protiv oni tzv malih?
“Mislim da je pitanje u mentalitetu, želimo protiv velikih i jakih biti najbolji, a znamo podcijeniti manje reprezentacije.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!