Euro 2020 17. lip 202119:58 > 20:51 0 komentara

Belgije je osigurala plasman u osminu finala Eura 2020 nakon što je u susretu 2. kola B skupine u Kopenhagenu pobijedila Dansku s 2:1 upisavši i drugu pobjedu.

Danska je povela već u 2. minuti golom Yussufa Poulsena, no Belgijanci su u drugom poluvremenu okrenuli rezultat na krilima Kevina De Bruynea koji je prvo u 55. asistirao Thorganu Hazardu (55), a onda u 70. i sam zabio za pobjedu.

Domaćin je u 87. minuti umalo izjednačio, no Martin Braithwaite je pogodio vratnicu.

Jučer je Rusija u St Peterburgu pobijedila Finsku s 1:0, a pogodak odluke zabio je Aleksej Mirančuk na asistenciju Artema Dzjube u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena.

Na ljestvici vodi Belgija sa šest bodova, Rusija i Finska imaju po tri boda, dok su Danci na začelju s dva poraza.

U zadnjem kolu 21. lipnja sastaju se Rusija i Danska (Kopenhagen), te Belgija i Finska (St Peterburg).