SKener: Da se ne lažemo, Hrvatska ima sreće

Euro 2020 20. lip 202121:35 1 komentar
David Klein / Sportimage(Credit Image: © David Klein/CSM via ZUMA Wire) (Cal Sport Media via AP Images)

Škotska nikad u svojoj povijesti nije prošla skupinu na velikim natjecanjima. E, to je naš suparnik za drugi krug na Euru

“Hrabro srce”, kod kuće su, iza sebe će imati 10 tisuća porazbacnih navijača na Hampden parku. Nikad ih Hrvatska nije nadjačala, a dva su izbornika (Štimac i Ćiro) završili svoj izbornički put. Pomislio bi čovjek, to je nogometni div, bolje da ni ne poletimo sutra iz Pule.

Prošao sam 50-tu, nešto me memorija još služi, ali sam ovog puta malo i otišao u papire. Pa, tko je naš suparnik u odlučujućoj utakmici za prolaz u drugi krug Eura?

Škotski nogometni savez je osnovan 13. ožujka 1873. godine (148 godina postojanja), članica Fife je od 1910., Uefe 1954. Najbolji plasman na Fifinoj ljestvici je 13. mjesto, a najlošije 88. Na SP su se prvi put plasirali 1954. godine, a osam puta su izborili nastup od 21 natjecanja. U tih osam nastupa upisali su četiri pobjede, a skupinu nikad nisu prošli. Što se tiče nastupa na Euru od 16 turnira Škoti su uspjeli čak 3 puta pronaći put do EP-a, a od osam odigranih utakmica dobili su dvije. I nisu prošli skupinu.

Imali su jednog igrača u kojeg sam bio kao tinejdžer ludo zaljubljen, a on se zvao Kenny Dalglish, jednog od najbolji trenera u povijesti nogometa Alexa Fergusona, dva velika kluba Celtic i Rangers, navijače koji su vjerni i vole popiti. I simpatiziraju Hrvate, jer tu negdje vide sličnosti na političkom planu.

Maknimo i podatke iz almanaha, anketno pitanje koga bi vi voljeli za suparnika u posljednjem kolu od 24 sudionika Eura. Mađarska u Budimpešti, Finska, Sj. Makedonija, Slovačka? Pa, ok, i to ću prihvatiti. Uz Škote to bi bilo pet dobrih mogućnosti.

Kako je kolega rekao – Hrvatska ima momčad koja bi nogometno morala dobiti Škote da se igra na Hampdenu, u Tokiju, ili na Marsu. Znam, sve to ne mora biti jamac da će Dalić na Hampdenu pobjedonsno podići ruke u zrak. Jer, lopta je okrugla, a svi danas igraju nogomet.

Ali, da se ne lažemo, Hrvatska ima sreće. Ima li dovoljno znanja i trenutno moći?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Pridruži se raspravi ili pročitaj komentare