Slovenija prvi put ima pobjednika Vuelte!

Biciklizam 15. ruj 201920:23 > 20:26
Chris Graythen/Getty Images

Slovenski biciklist Primož Roglič (Jumbo-Visma) pobjednik je 74. izdanja utrke Vuelte i prvi je Slovenac koji je osvojio jednu trotjednu utrku.

Do tog uspjeha 29-godišnji Slovenac je stigao će u svom debiju na Vuelti, a dosada su mu najbolji plasmani bili treće mjesto na ovogodišnjem Giru i četvrto na prošlogodišnjem Touru.

Roglič je naslov osigurao još u subotu, a zadnja, 21. etapa u dužini od 106.6 kilometara od Fuenlabrade do Madrida bila je tradicionalno revijalna. Roglič je slavio s 2:16 minute prednosti ispred drugog Španjolca Alejandra Valverdea, a 2:33 minuta zaostao je još jedan Slovenac Tadej Pogačar.

Inače, Roglič se biciklizmom počeo baviti tek 2012. godine, prethodno se natjecao u skijaškim skokovima.

Zadnju etapu dobio je u sprintu Nizozemac Fabio Jakobsen.