VN Njemačke: Španjolci pobijedili, kiks Viettija

Automoto 19. lip 202214:00 > 14:03 0 komentara
REUTERS/Albert Gea via Guliver Images

Španjolci Augusto Fernandez i Izan Gevara pobijedili su u utrkama Moto2 i Moto3 u sklopu Velike nagrade Njemačke, desete utrke sezone Svjetskog prvenstva na stazi Sachsenring...

MOTO 2

Španjolac Augusto Fernandez (Red Bull KTM Ajo) došao je do druge ovosezonske pobjede, nakon Le Mansa, i skočio na treće mjesto ukupnog poretka sa 121 bodom, što je četiri manje od Aija Ogure (Idemitsu Honda Team Asia) i 12 manje od vodećeg Talijana Celestina Viettija (Mooney VR46 Racing Team).

Na Sachsenringu je to bio dvostruki trijumf KTM Ajo tima jer je drugo mjesto osvojio Pedro Acosta koji je za dlaku u cilj ušao prije Britanca Sama Lowesa (Elf Marc VDS Racing Team) koji je krenuo s ‘pole positiona’.

Fernandez je na istoku Njemačke odvezao jednu od svojih najboljih utrka karijere, dok je vodeći Vietti kiksao pred sam finiš, izletio sa staze i treći put ove sezone ostao bez bodova.

MOTO 3

U prvoj utrci dana slavio je vozač GasGas Aspara Izan Gevara iz Španjolske. Treća mu je to pobjeda u sezoni i četvrta u karijeri.

Startavši s ‘pole positiona’, kontrolirao je utrku do samog kraja. Drugi je završio Talijan Dennis Foggia iz Leoparda s gotovo pet sekundi zaostatka nakon što je u finišu bio brži od vodećeg u ukupnom poretku Sergija Garcije (GasGas Aspar).

Četvrto i peto mjesto pripalo je Japancima Sasakiju Suzukiju, šesti je završio Holgado, a ostatak Topa 10 zaokružuju ÖncüFernandezMunoz Ortola.

Gevara je ovom pobjedom smanjio zaostatak za vodećim Garcijom u ukupnom poretku na samo sedam bodova (166-159), dok je Foggia treći sa 115 bodova.

Svjetsko prvenstvo nastavlja se već sljedećeg vikenda Velikom nagradom Nizozemske u Assenu, također uz izravne prijenose na Sport Klubu.