Acosti triler u Spielbergu!

Automoto 8. kol 202112:09 > 12:16 0 komentara
GuliverImages

Vozač Red Bull KTM Ajo momčadi Pedro Acosta slavio je na Velikoj nagradi Štajerske, 10. utrci sezone Moto3 kategorije Svjetskog prvenstva.

Mladi Španjolac je na Red Bull Ringu ostvario petu pobjedu ove godine i ujedno i karijere, nakon sjajne borbe sa sunarodnjakom Sergijom Garcijom promjenjivim uvjetima, na stazi koja se sušila nakon kiše.

Acosta je ključni potez izveo u posljednjem sektoru, nakon što ga je prethodno Garcia u dvoboju natjerao da ode široko, da bi vozač Aspara potom izletio sa staze. Unatoč tome, uspio se vratiti u utrku i kao drugoplasirani proći kroz cilj, s 14 sekundi zaostatka u odnosu na Acostu, a sekundu ispred Romana Fenatija .

Acosta na čelu ukupnog poretka sa 178 bodova, 43 više od Garcije, dok je Fenati treći s 96.

Svjetsko prvenstvo nastavlja se već sljedećeg tjedna Velikom nagradom Austrije, koja će se također voziti u Spielbergu.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!