Triler Miller dominirao, Bagnaia ‘razveselio’ Quartarara

Automoto 25. ruj 20229:25 0 komentara
DavidexGennari

U nedjelju ujutro po srednjoeuropskom vremenu na stazi Motegi vozila se utrka za Veliku nagradu Japana, 16. utrka sezone u MotoGP prvenstvu, a do pobjede je dominantnom vožnjom stigao Australac Jack Miller na Ducatiju. On se poslije starta izdvojio na čelu i do kraja samo povećavao prednost do velikih razmjera.

Međutim, veliki šok u borbi za titulu viđen je u posljednjem krugu, kada je izletio drugoplasirani u generalnom plasmanu Francesco Bagnaia i na taj način dozvolio Fabiju Quartararu, koji je završio kao osmi, da poveća prednost na čelu ljestvice.

Miller je do pobjede stigao uz vrijeme 42 minuta i 29,1740 sekundi. Jorge Martin, koji je skoro sve vrijeme bio drugi, završio je na trećoj poziciji jer ga je u finišu pretekao Brad Binder. Binder je imao 3,409 sekundi zaostatka u odnosu na Millera, a Martin 4,136.

Na četvrtoj poziciji našao se nekadašnji prvak Marc Marquez, osvajač polea za ovu utrku, a peti je bio Miguel Oliveira.

Među prvom desetoricom videli smo još i Lucu Marinija, Mavericka Vinalesa, Fabija Quartarara, Eneu Bastianinija i Marca Bezzecchija.

Bila je to prva pobjeda za Milera još od svibnja 2021. godine. Također, ovo je šesta uzastopna pobjeda za Ducati – prethodno je četiri ostvario Bagnaia, a jednu Bastianini.

Generalni plasman sada izgleda ovako: Fabio Quartararo 219, Francesco Bagnaia 201, Aleix Espargaro 194, Enea Bastianini 170, Jack Miller 159…

Narednog vikenda na programu je utrka za Veliku nagradu Tajlanda, a čitavu akciju iz Burirama moći ćete pratiti, kao i obično, ekskluzivno na Sport klubu.

Gledatelji u Hrvatskoj program regionalnog sportskog kanala Sport Klub mogu pratiti na Telemachu, Total TV-u, Optima Telekomu i preko platforme EON koja je dostupna svim gledateljima.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!