Neprikosnoveni vladar MOTO GP – Marquezu sedma titula!

Moto GP 21. lis 20187:40 > 7:44
Honda Racing Corporation

Vozač Repsol Honde Marc Marquez trijumfom na Velikoj nagradi Japana osvojio je sedmu titulu u karijeri, petu u najjačoj kategoriji, tri utrke prije kraja sezone.

Mladi Španjolac je na stazi „Twin Ring Motegi“ ostvario osmu pobjedu ove sezone, a 69. u karijeri. Titulu je osigurao jer ima nedostižna 102 boda prednosti u odnosu na Doviziosa.

Marquez se tako izjednačio sa Mikeom Doohanom po broju titula u kraljevskoj klasi, a više od njega sada imaju samo Valentino Rossi – sedam i Giacomo Agostini – osam. Španjoski je motociklist svoju prvu titulu osvojio u klasi do 125 kubika 2010. godine, dvije godine kasnije je pokorio Moto 2 kategoriju, a zatim se u narednih šest godina pet puta našao na tronu u najjačoj konkurenciju.

Prvu šansu da postane sedmerostruki svjetski prvak Marquez je imao upravo na Hondinoj stazi, a za to mu je bilo potrebno da utrku završi ispred Doviziosa, u čemu je i uspio.

Drugo mesto je na kraju zauzeo Cal Crutchlow na LCR Hondi, a na podiju se našao i vozač Suzukija Alex Rins.

U borbi za trijumf sudjelovao je i Crutchlow, ali je on posustao u posljednjih nekoliko krugova, iako njegovo mesto na podiju niti jednog trenutka nije došlo u pitanje. Doviziosovo odustajanje omogućilo je Rinsu da se nađe na pobjedničkom postolju, poslije sjajne vožnje.

Ovogodišnje Moto GP prvenstvo nastavlja se već sljedećega tjedna Velikom nagradom Australije.