Montreal 2018. – Vettel iza sebe ostavio samo prašinu

Automoto 10. lip 202110:09 0 komentara
sebastian vettel
Peter J Fox/Getty Images

Sebastian Vettel na današnji je dan 2018. uvjerljivo slavio na sedmoj utrci sezone u Kanadi nakon što je s pole positiona vodio u svim krugovima utrke, a kako je Lewis Hamilton završio tek peti Vettel je preuzeo vodstvo u poretku za jedan bod.

Vettel je zadržao vodstvo na startu i ponovnom startu iza sigurnosnog automobila koji je izašao zbog sudara Hartleya i Strolla u prvom krugu, a nakon promjene s ultrasofta na supersoft zadržao je sigurnu prednost i postao prvi vozač s tri pobjede ove sezone.

Vettelu je pobjeda u Kanadi jubilarna 50. pobjeda u karijeri – 39 ih je ostvario u Red Bullu i 11 u Ferrariju, a svih 50 s nekoga od prva tri startna mjesta.

Pobjedniku je kraj utrke označen jedan krug prerano zbog greške u komunikaciji pa je za konačan poredak uzet poredak iz 68. kruga što nije utjecalo na rezultat osim što je Ricciardo izgubio najbrži krug od momčadskog kolege Verstappena.

Bottas je završio drugi nakon što se veći dio utrke vozio oko četiri sekunde iza Vettela, a treći Verstappen nije ga uspio ugroziti iako je Bottas pogriješio nakon što je prestigao Hulkenberga za krug i u drugom dijelu utrke morao štedjeti gorivo.

Ricciardo je završio četvrti i uspio zadržati Hamiltona unatoč kasnom pritisku Mercedesova vozača, a Raikkonen je bio šesti u još jednoj razočaravajućoj utrci za Finca.

Renault je imao vrlo dobru utrku jer su Hulkenberg i Sainz završili sedmi i osmi, krug iza vodećih, a Ocon je osvojio dva boda za Force Indiju.

Leclerc je u Sauberu s 13. mjesta osvojio jedan bod i treći puta ove sezone završio u prvih deset.

Alonso je odustao zbog problema s bolidom, što je druga utrka zaredom da je odustao, ali je i dalje zadržao sedmo mjesto u poretku vozača dok je McLaren ostao peti iza Renaulta.

Gasly je skoro osvojio bodove u Toro Rosso Hondi s 19. startnog mjesta, ali nije uspio sustići Leclerca te je završio četiri sekunde iza njega. Grosjean je startao posljednji i završio 12., jedno mjesto ispred momčadskog kolege Magnussena i pola sekunde iza Gaslyja.

Perez je bio dvaput u boksu i završio tek 14., a Ericsson je na 15. mjestu kasnio dva kruga za vodećima, kao i Vandoorne u McLarenu koji je također bio dvaput u boksu i završio tek ispred Sirotkina u Williamsu.

Iduća utrka vozi se za dva tjedna u Francuskoj kada prvi puta u povijesti kreće niz od tri utrke u tri tjedna (Francuska, Austrija i Velika Britanija).