Miller slavio nakon gotovo pet godina, krah Quartarara

Automoto 2. svi 202115:07 > 15:09
Vincent Guignet/Panoramic

Vozač Ducatija Jack Miler slavio je na Velikoj nagradi Španjolske, četvrtoj utrci ovogodišnjeg Moto GP prvenstva.

Australac je u Jerezu došao do prve pobjede nakon gotovo pet godina, druge u kraljevskoj klasi, a osme u karijeri. Ujedno je Ducatiju donio prvi naslov u Andaluziji od 2006. godine, kada se na najvišoj stepenici pobjedničkog postolja bio Loris Capirossi.

Da talijanska momčad ima dvostruki razlog za slavlje pobrinuo se Millerov momčadski kolega Bagnaia, koji je zauzeo drugo mesto, s nešto manje od dvije sekunde zaostatka. Na najnižoj stepenici pobjedničkog postolja našao se vozač Petronas Yamahe Morbidelli.

Uz Millerovu pobjedu, utrku je obilježio je potpuni krah Quartarara na Yamahi. Miller je bio taj koji je poveo od starta, da bi ga Francuz pretekao na kraju četvrtog kruga. Iako je Francuz držao sigurno vodstvo, desetak krugova prije kraja je počeo gubiti vrijeme, što je Australac iskoristio da ga sustigne i pretekne za vodstvo. Od tog trenutka Quartararo je nastavio da pada u poretku i na kraju je zauzeo 13. mjesto.

U top 10 su završili Nakagami, Mir, Espargaro, Vinales, Zarco i Marc Marquez.

Bagnaia je preuzeo vodstvo u ukupnom poretku sa 66 bodova, dva manje ima Quartararo, dok je treći Vinales s 50.

Sljedeća utrka Moto GP prvenstva vozi se za Veliku nagradu Francuske u Le Mansu 16. svibnja.