Max u zadnjem krugu pobijedio Leclerca za pole position!

Automoto 3. ruj 202216:28 0 komentara
Guliver Images

Max Verstappen posljednjim je kvalifikacijskim krugom osvojio pole position na VN Nizozemske koji je dotad držao Charles Leclerc i koji je na kraju završio drugi ispred momčadskoga kolege Carlosa Sainza.

Leclerc je bio najbrži nakon prvih Q3 pokušaja, ali Verstappen je odvozio odličan drugi krug s kojim je uspio zauzeti prvo mjesto i osvojiti drugi uzastopni pole position na domaćoj stazi Zandvoort piše MAXF1.net.

Leclerc je završio drugi, samo 0.021 sekundi iza Verstappena, a Sainz je zauzeo treće mjesto u drugom Ferrariju s 0.092 sekundi zaostatka ispred Hamiltona koji nije uspio dovršiti svoj posljednji brzi krug zbog žute zastave koju je izazvao Perez.

Perez je bio tek peti u drugom Red Bullu iako je bio na putu da popravi svoje vrijeme u drugom Q3 krugu, ali je izletio preširoko u 13. zavoju, izvrtio se i zaustavio prije ograde.

Russell je završio na šestom mjestu u drugom Mercedesu ispred sunarodnjaka Norrisa u McLarenu, a Schumacher je najugodnije iznenađenje kvalifikacija na osmom mjestu za Haas.

Tsunoda je plasirao svoj AlphaTauri u Q3 gdje je završio deveti ispred Strolla u Aston Martinu koji je bio deseti iako nije ni vozio u posljednjem dijelu kvalifikacija.

Gasly se plasirao na 11. mjesto za AlphaTauri ispred dva vozača Alpinea Ocona i Alonsa koji su iznenađujuće ispali u drugom dijelu kvalifikacija dok je Zhou bio bolji od Bottasa na 14. mjestu.

Albon je uspio plasirati svoj Williams u Q2, za razliku od Latifija, ali nije mogao bolje od 15. mjesta. Na početku drugoga dijela kvalifikacija dogodio se kraći prekid zbog baklje koju su navijači bacili na stazu, ali kako je u tom trenutku na stazi bio samo Albon nije bilo opasnosti po vozače.

Bottas je bio najbrži od vozača koji su ispali u Q1 na 16. mjestu za Alfa Romeo, a Magnussen je izgubio od Schumachera, četvrti puta ove sezone i završio na 17. mjestu.

Ricciardo je još jednom razočarao na 18. mjestu za McLaren i 13. puta u 15 kvalifikacija izgubio od momčadskoga kolege Norrisa, a Vettel je bio tek 19. nakon što je u posljednjem Q1 krugu izletio široko preko šljunčane zamke.

Latifi je još jednom bio najsporiji vozač u kvalifikacijama, u kojima je Albon prošao u Q2.

Veliku nagradu Nizozemske pratite sutra od 15 sati na SK2.

Gledatelji u Hrvatskoj program regionalnog sportskog kanala Sport Klub mogu pratiti na Telemachu, Total TV-u, Optima Telekomu i preko platforme EON koja je dostupna svim gledateljima.