VIDEO Leclercu pole u Bakuu, Perez drugi, Max tek treći

Automoto 11. lip 202217:35 > 19:19 0 komentara

Charles Leclerc odvozio je najbrži krug u kvalifikacijama za VN Azerbajdžana, dok će Sergio Perez biti drugi vozač u prvom redu. Na trećem mjestu je aktualni svjetski prvak Max Verstappen, a na četvrtom drugi vozač Ferrarija Carlos Sainz.

Sainz je bio najbrži nakon prvog Q3 pokušaja (1:41.814), 0.047 s ispred Leclerca, dok su Perez i Verstappen završili treći i četvrti s manje od dvije desetinke zaostatka.

Ali Leclerc još jednom vozi fenomenalan drugi krug s kojim je osvojio četvrti uzastopni pole position i šesti ove sezone dok su Perez i Verstappen završili drugi i treći.

Sainz je sve upropastio već u prvom sektoru svoga drugog kruga u kojem je kasnio skoro pola sekunde pa je odbacio svoj krug i završio četvrti.

Russell je završio kao najbolji od ostatka svijeta na petom mjestu za Mercedes, ali s velikih 1.353 sekundi zaostatka za najbržim Leclercom, a Gasly je završio šesti za AlphaTauri i razdvojio dva vozača Mercedesa.

Tsunoda je upotpunio dobre kvalifikacije za AlphaTauri na osmom mjestu ispred Vettela u Aston Martinu i Alonsa u Alpineu.

McLaren je ostao bez Q3 plasmana jer su Norris i Ricciardo završili na 11. i 12. mjestu nakon 5. i 6. mjesta na trećem slobodnom treningu, a Norris je Q3 propustio za dvije stotinke.

Ocon nije mogao pratiti ritam momčadskoga kolege Alonsa te je završio tek 13. za Alpine, a Zhou je prvi puta ove sezone pobijedio Bottasa u kvalifikacijama na razočaravajućem 14. i 15. mjestu za Alfa Romeo.

Stroll je uzrokovao crvenu zastavu nakon što se razbio u drugom zavoju, 2 minute i 30 sekundi prije kraja Q1, a vozači su spremno čekali na izlazu iz boksa kako bi pokušali ući u još jedan brzi krug.

Vozači su uspjeli ući u posljednje brze krugove, a Bottas se uspio izvući i izboriti prolaz u Q2 za Alfa Romeo dok je Magnussen ispao iz te pozicije i završio 16. najbrži za Haas.

Albon i Latifi zauzeli su 17. i 18. mjesto za Williams ispred Strolla u Aston Martinu koji zbog sudara nije imao šansu popraviti svoje vrijeme u završnici, a Schumacher je bio najsporiji nakon što nije uspio popraviti svoje vrijeme u posljednjem Q1 krugu.