Hamilton: Bit će teško probiti se do vrha

Formula 1 9. lis 202115:46 > 15:46
Lewis Hamilton
Sportklub

Vozač Mercedesa Lewis Hamilton svjestan je da će mu biti izuzetno teško da se probije sa 11. pozicije na Velikoj nagradi Turske u prvenstvu Formule 1.

Aktuelni šampion je bio najbrži u kvalifikacijama, ali je pomeren za 10 pozicija zbog vožnje sa novim motorom na unutrašnje sagorevanje

Dobro je vratiti se u Tursku. Prošle godine ovde je bilo nevjerojatno za tim i mene (osvojeno prvo mjesto). Sada je bilo je izazovno na stazi, ali smo pokušali podići temperaturu na gumama. Znam da me čeka zahtjevna utrka. Vozit ćemo svi na istim gumama. Bit će teško preticati i probijati se u vrh. Vidjet ćemo što možemo učiniti”, istaknuo je Britanac.

Sa prvog mesta u Turskoj starta Hamiltonov timski kolega Valteri Bottas. Drugi će biti Max Verstappen, a treći Charles Leclerc.

Utrka je na programu u nedjelju od 14 sati, uz prijenos na Sport Klub HD.