Briljantni Verstappen do velike pobjede u Francuskoj

Automoto 20. lip 202116:34 > 17:23 0 komentara
AP Photo/Francois Mori

Max Verstappen upisao je treću pobjedu sezone na Velikoj Nagradi Francuske

Fantastična utrka u Francuskoj donijela nam je nekoliko fantastičnih preticanja Maxa Verstappena. Na početku utrke napravio je pogrešku i izgubio prvo mjesto od Lewisa Hamiltona. U međuvremenu je izgubio i drugo mjesto od Bottasa.

Međutim, dobrom momčadskom taktikom, dva puta su išli u boks, Nizozemac je prvo pretekao Bottasa i u pretposljednjem krugu na novijim gumama pretekao i Lewisa Hamiltona te upisao veliku pobjedu.

Trećeplasirani je završio Perez. Bottas je izgubio mjesto na podiju pred kraj utrke i završio četvrti. Treba napomenuti da je Ferrari imao katastrofalnu utrku, Sainz je završio na 11. mjestu, dok je Lecrerc bio 16.

Ovom pobjedom Verstappen je došao do 131 boda u ukupnom poretku, dok je Hamilton na 119.

Što se tiče poretka konstruktora, Red Bull je sa 215 bodova prvi, Mercedes je na drugom mjestu sa 179.

Iduća utrka je za tjedan dana na Red Bull Ringu u Spielbergu, a bit će to VN Štajerske. Sedam dana kasnije Formula 1 se ponovo vraća u Spielberg na VN Austrije.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!