Aston Martin izabrao novog rezervnog vozača

Automoto 12. ruj 202217:24 > 17:25 0 komentara
xEibner-Pressefoto AlexanderxNeisx EP_ANS via Guliver

Svježe okrunjeni prvak Formule 2 Felipe Drugovich danas je potvrđen kao novi Aston Martinov rezervni vozač, a za britansku momčad testirat će i na postsezonskom testu u Abu Dhabiju.

Drugovich je nakon prve od dvije F2 utrke u Monzi prošloga vikenda osigurao naslov prvaka iako je odustao već u ranoj fazi utrke, ali ni njegov glavni suparnik u borbi za naslov Theo Pourchaire nije briljirao te je Drugovich osigurao naslov iako su do kraja sezone bile ostale tri utrke, jedna u Monzi i dvije u Abu Dhabiju, MAXF1.net.

Brazilac dosad nije bio član bilo koje F1 akademije mladih vozača, ali danas je potpisao za Aston Martin u ulozi testnoga i rezervnog vozača.

“Postati član AMF1 vozačkoga razvojnog programa fantastična je prilika za mene nakon izuzetno uspješne sezone 2022.,” rekao je Drugovich.

“Osvajanje Formule 2 uvijek se smatralo najboljom odskočnom daskom za F1 karijeru i moja uloga u AMF1 momčadi daje mi sve što trebam za ključan idući korak.”

“Za mene će 2023. biti godina učenja, radit ću s F1 momčadi, ali moj primarni cilj je učiti i razvijati se kao vozač. Nadam se da će mi to u budućnosti dati priliku utrkivati se u Formuli 1.”

Drugovich je naslov F2 prvaka osvojio s pet pobjeda i ukupno devet pobjedničkih postolja, a uoči posljednjega F2 vikenda u Abu Dhabiju ima nedostižnih 77 bodova više od Pourchairea.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!