F1 počinje Velikom nagradom Austrije?

Formula 1 18. tra 20209:31 > 9:34
Mark Thompson/Getty Images

Novi plan za održavanje sezpne Formule 1 je tu, počet će se u Austriji, pa voziti više utrka na istoj stazi

Nova sezona Formule 1 trebala je početi prošlog mjeseca utrkom za Veliku nagradu Australije, ali je očekivano odgođena zbog pandemije koronavirusa.

Nakon toga otkazano je još nekoliko utrka, a o početku sezone tek se nedavno počelo govoriti. Situacija s koronavirusom se smiruje u Europi, te ima prostora za razgovor o tome kada bi se najbrži cirkus na svijetu mogao vratiti.

Engleski mediji pišu da bi nova sezona Formule 1 trebala početi petog srpnja utrkom za Veliku nagradu Austrije. Također, BBC prenosi da će se sigurno utrka voziti pred praznim tribinama, a da će prije toga svi vozači i članovi ekipa biti testirani.

Nakon utrke u Austriji postoji plan da se čak dvije utrke održe u Velikoj Britaniji na legendarnoj stazi Silverstone. Devet utrka u 2020. godini je otkazano i zbog toga čelnici Formule 1 razmatraju opciju da se više utrka vozi na jednoj stazi kako bi se nadoknadio zaostatak.

U Austriji vjeruju da ministar sporta Werner Kogler neće blokirati održavanje utrke na stazi Spielberg, te da će se ona održati, ali pred praznim tribinama. Vjeruje se da će se to dogoditi petog srpnja, što će biti službeni početak nove sezone.

U F1 se nadaju da bi iz ove sezone mogli nekako “izvući” 15 do 18 utrka u kalendaru kojeg je pandemija koronavirusa itekako poremetila.

Tagovi