Rutinski prvijenac Rosberga u Monzi

Formula 1 4. ruj 201615:32 > 15:32
Getty

Vozač Mercedesa Nico Rosberg slavio je na Velikoj nagradi Italije, 14. utrci ovogodišnjeg prvenstva Formule 1. Nijemac je do svoje prve pobjede na legendarnoj „Monzi“, sedme ove sezone, a 21. ukupno došao poslije rutinske vožnje od starta do cilja. Drugo mjesto zauzeo je njegov momčadski ...

Vozač Mercedesa Nico Rosberg slavio je na Velikoj nagradi Italije, 14. utrci ovogodišnjeg prvenstva Formule 1.

Nijemac je do svoje prve pobjede na legendarnoj „Monzi“, sedme ove sezone, a 21. ukupno došao poslije rutinske vožnje od starta do cilja.

Drugo mjesto zauzeo je njegov momčadski kolega Lewis Hamilton, dok se na trećoj stepenici pobjedničkog postolja našao Sebastian Vettel u Ferrariu.

Velika nagrada Italije nije pružila mnogo uzbuđenja, budući da je riješena praktički na samom startu. Hamilton je bio na pole poziciji, ali je loše startao i pao je na šesto mjesto, što je Rosberg iskoristio, brzo se odvojio i bez problema održavao prednost.

Iako su Vettel i drugi vozač Feraria Kimi Raikkonen tokom prvog dijela trke pratili Rosberga, Hamilton ih je nadmudrio taktikom od jednog odlaska u boks. Četvorostruki svjetski prvak je stigao do postolja, dok se Raikonen morao zadovoljiti četvrtim mjestom.

Zahvaljujući drugoj pobjedi u osam dana, Rosberg je sedam utrka prije kraja sezone svoj zaostatak u odnosu na Hamiltona smanjio na samo dva boda.

Naredna utrka u ovogodišnjem prvenstvu bit će Velika nagrada Singapoorea, koja je na programu 18. rujna.

Author: sportklub Foto: Getty Images