Fernando Alonso zadovoljan je petim postoljem na prvih šest utrka u promjenjivim uvjetima u Monte Carlu, ali smatra da nije imao šanse pobijediti Maxa Verstappena čak i da nisu obavili drugo zaustavljanje u boksu.
Alonso je u subotu bio blizu pole positiona, prvoga nakon skoro 11 godina, ali u utrci je Verstappen bez problema kontrolirao situaciju nakon što je obranio prvo mjesto na startu, donosi MAXF1.net.
Španjolac je u boksu prvo uzeo medium gume jer je mislio da će staza ostati pretežno suha, ali već u idućem krugu morao je opet u boks po kišne gume.
“Stvarno sam sretan s ovim rezultatom,” rekao je Alonso koji više od deset godina čeka 33. pobjedu u karijeri.
“Utrka nije bila laka – a kiša je svima otežavala i bila vrlo rizična strateški.”
“Ne mislim da je dodatno zaustavljanje [prvo medium, zatim intermediate] utjecalo na rezultat.”
“Uvijek je teško čitati utrku u potpunosti iz kokpita, ali u krugu u kojem sam stao, staza je bila potpuno suha osim zavoja 7 i 8 – pa zašto onda staviti intermediate, pogotovo kad se činilo kao mali pljusak, a imali smo dosta razlike iza nas?”
“Dakle, to je bila ispravna odluka, i ekstra sigurna: ali minutu i pol kasnije bila je potpuno drugačija situacija!”
“Nije bilo šanse za pobjedu – mokro ili suho, ali vozili smo agresivno i pokušavali pobijediti.”
“Nadali smo se da će Max [Verstappen] pretrpjeti veću degradaciju na mediumu, ali on je napravio 50 krugova nevjerojatnom brzinom.”
“Ali sve smo bliže – nemojmo to zaboraviti. Sada u Španjolsku!”
Gledatelji u Hrvatskoj program regionalnog sportskog kanala Sport Klub i ubuduće će moći pratiti na Telemachu, Total TV-u, OptiTV-u i preko platforme EON koja je dostupna svim gledateljima.
Bundesliga
Premier League
La Liga
Champions League
Europa League
Conference League
Eurobasket 2025
Euroleague
NBA
ABA League
Eurocup
ACB League
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
US Open
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Budi prvi koji će ostaviti komentar!