‘Alonso je jako zahtjevan, on je perfekcionist’

Automoto 8. tra 202120:59 > 21:04
AP Photo/Michael Conroy

Četverostruki svjetski prvak i Alpineov neizvršni direktor Alain Prost smatra da je Fernando Alonso već ostavio utjecaj na momčad i način na koji rade, a da njegova zahtjevnost i perfekcionizam imaju pozitivan učinak na sve članove momčadi.

Alonso se vratio u Formulu 1 nakon dvije godine pauze u momčad s kojom je 2005. i 2006. osvojio naslove prvaka, a iako će se s ovogodišnjim Alpineom A521 teško boriti za postolja i pobjede motivacije mu ne nedostaje, donosi MAXF1.net.

Španjolac se na prvoj utrci sezone u Bahrainu uspio kvalificirati među prvih deset te je konkurirao za bodove prije nego je morao odustati zbog problema s kočnicama koje je uzrokovala odbačena plastična folija.

Neizvršni direktor Alpineove F1 momčadi Prost kaže da se Alonsov utjecaj na momčad već osjeti i da takav tip vozača automatski donosi motivaciju za sve ostale članove momčadi.

“Vozač s takvom osobnošću automatski donosi nešto sa sobom”, rekao je Prost za francuski Le Figaro.

“Fernando je jako zahtjevan, on je perfekcionist.”

“On zaista puno traži. Naš je posao da mu to isporučimo na stazi.”

“Ali istovremeno zna da u normalnim okolnostima neće pobijediti ni na jednoj utrci ove godine.”

“Ono što je sigurno je da će se boriti za deseto mjesto sa svim svojim tijelom i dušom.”

Prost je komentirao i drugoga Alpineovog vozača Estebana Ocona i kaže da se od njega očekuje puno.

“Puno očekujemo od Estebana”, rekao je Prost.

“On poznaje momčad. Promijenili smo nekoliko stvari za njega, ima novoga inženjera.”

“Sve je učinjeno kako bi se osjećao što je moguće ugodnije.”

“Uvijek neki vozač ima prednost. Ako je to jednom jedan vozač, a drugi puta drugi, to je dobro izbalansirano.”

“Ali ako postoji tendencija, kao prošle godine između Estebana i Daniela, onda su stvari kompliciranije.”

Ricciardo je prošle godine bio uspješniji od Ocona u kvalifikacijama omjerom 15:2, a u poretku vozača završio je peti, sedam mjesta ispred Ocona koji je osvojio samo 52% njegovih bodova.