Ude osvojio sedmo mjesto, Srbić treći u Parizu

Atletika 25. ruj 202217:54 > 17:54 0 komentara
Guliver Images

Hrvatski gimnastički reprezentativac Filip Ude osvojio je sedmo mjesto u finalu na konju s hvataljkama na natjecanju Svjetskog kupa u Parizu.

Čakovčanin je zbog pogreške kod saskoka, koji nije izveo onako kako je zamislio, dobio smanjenu početnu ocjenu (5,300), što mu je u zbroju s ocjenom za izvedbu (8,350) donijelo ukupno 13,650 bodova.

Pobjedu je odnio europski prvak iz Glasgowa 2018., Irac Rhys McClenaghan koji je imao najtežu vježbu (6,400), a izveo ju je na visokoj razini (8,700) pa je dobio ukupnu ocjenu 15,100. To je bilo nedostižno za sve njegove konkurente.

Kazahstanac Nariman Kurbanov (14,450) je osvojio srebrnu medalju, a bronca je pripala Tajvancu Shiaou Yu-Janu.

Aktualni olimpijski doprvak na preči, Zagrepčanin Tin Srbić osvojio je treće mjesto u finalu natjecanja Svjetskog kupa u Parizu.

Srbić je u finalu nastupio kao peti i sa startnom ocjenom 5,700 zaradio 8,350 za izvedbu, što mu je u konačnici donijelo 14,050 bodova i prvo mjesto u tom trenutku.

No, od preostale trojice gimnastičara prestigla su ga dvojica pa je Tin osvojio broncu, što mu je ukupno 19. odličje u 26. finalu u Svjetskom kupu.

Amerikanac Brody Malone je bio najbolji s ocjenom 14,650, dok je drugo mjesto osvojio Cipranin Ilias Georgiou sa 14,400.