U Zürichu pala tri najbolja rezultata sezone

Atletika 8. ruj 202223:46
Podijeli:
REUTERS/Wolfgang Rattay

Drugog dana finala atletske Dijamantne lige u Zurichu postavljena su tri nova najbolja rezultata sezone.

Norvežanin Jakob Ingebrigtsen je 1500 metara trčao za 3:29,02 minuta, Marileidy Paulino iz Dominikanske Republike je 400 metara svladala za 48.99 sekundi, dok je Kenijac Emmanuel Kipkurui Korir na 800 metara trčao 1:43.26 minuta.

Rekorde mitinga na legendarnom Letzigrundu postavili su Šveđanin Armand Duplantis u skoku s motkom (6,07m), Nigerijka Tobi Amudsan na 100 metara s preponama (12.29), Brazilac Alison dos Santos na 400 metara s preponama (46.98) te Amerikanac Noah Lyles na 200 metara (19.52), dok je Jamajčanka Shelly-Ann Fraser-Pryce izjednačila rekord mitinga na 100 metara (10.65).

REZULTATI,

ATLETIČARI,
100m:
1 Trayvon Bromell (SAD) 9.94
2 Yohan Blake (Jam) 10.05

3 Aaron Brown (Kan) 10.06
200m:
1 Noah Lyles (SAD) 19.52
2 Aaron Brown (Kan) 20.02

3 Alexander Ogando (D. Rep) 20.02
400m:
1 Kirani James (Gre) 44.26
2 Bryce Deadmon (SAD) 44.47

3 Vernon Norwood (SAD) 44.66
800m:
1 Emmanuel Korir (Ken) 1:43.26
2 Marco Arop (Kan) 1:43.38

3 Jake Wightman (VB) 1:44.10
1500m:
1 Jakob Ingebrigtsen (Nor) 3:29.02
2 Timothy Cheruiyot (Ken) 3:30.27

3 Oliver Hoare (Aus) 3:30.59
110m prepone:
1 Grant Holloway (SAD) 13.02
2 Rasheed Broadbell (Jam) 13.06

3 Hansle Parchment (Jam) 13.26
400m prepone:
1 Alison dos Santos (Bra) 46.98
2 Khallifah Rosser (SAD) 47.76

3 CJ Allen (SAD) 48.21
3000m zapreke:
1 Soufiane El Bakkali (Mar) 8:07.67
2 Getnet Wale (Eti) 8:08.56

3 Abraham Kibiwot (Ken) 8:08.61
motka:
1 Armand Duplantis (Šve) 6.07m
2 Sondre Guttormsen (Nor) 5.86

3 Christopher Nilsen (SAD) 5.81
dalj:
1 Miltiadis Tentoglou (Grč) 8.42m
2 Marquis Dendy (SAD) 8.18
3 Maykel Masso (Kuba) 8.05
troskok:
1 Andy Diaz Hernandez (Kuba) 17.70m
2 Pedro Pichardo (Por) 17.63
3 Jordan Alejandro Diaz (Kuba) 17.60
disk:
1 Kristjan Čeh (Slo) 67.10m
2 Lukas Weisshaidinger (Aut) 65.70
3 Andrius Gudžius (Lit) 65.28
koplje:
1 Neeraj Chopra (Ind) 88.44m
2 Jakub Vadlejch (Češ) 86.94
3 Julian Weber (Njem) 83.73

ATLETIČARKE,
100m:
1 Shelly-Ann Fraser-Pryce (Jam) 10.65
2 Shericka Jackson (Jam) 10.81
3 Marie-Josee Ta Lou (O. Bje) 10.91
200m:
1 Shericka Jackson (Jam) 21.80
2 Gabrielle Thomas (SAD) 22.38
3 Tamara Clark (SAD) 22.42
400m:
1 Marileidy Paulino (D. Rep) 48.99
2 Fiordaliza Cofil (D. Rep) 49.93
3 Sada Williams (Bar) 49.98
800m:
1 Mary Moraa (Ken) 1:57.63
2 Natoya Goule (Jam) 1:57.85
3 Sage Hurta (SAD) 1:58.47
1500m:
1 Faith Kipyegon (Ken) 4:00.44
2 Ciara Mageean (Irs) 4:01.68
3 Freweyni Hailu (Eti) 4:01.73
100m prepone:
1 Tobi Amusan (Nig) 12.29
2 Tia Jones (SAD) 12.40
3 Britany Anderson (Jam) 12.42
400m prepone:
1 Femke Bol (Niz) 53.03
2 Gianna Woodruff (Pan) 53.72
3 Janieve Russell (Jam) 53.77
3000m zapreke:
1 Werkuha Getachew (Eti) 9:03.57
2 Winfred Mutile Yavi (Bahr) 9:04.47
3 Faith Cherotich (Ken) 9:06.14
vis:
1 Jaroslava Mahučih (Ukr) 2.03m
2 Irina Geraščenko (Ukr) 1.94
3 Nicola Olyslagers (Aus) 1.94
dalj:
1 Ivana Vuleta (Srb) 6.97m
2 Khaddi Sagnia (Šve) 6.55
3 Quanesha Burks (SAD) 6.54
troskok:
1 Yulimar Rojas (Ven) 15.28m
2 Marina Beh-Romančuk (Ukr) 14.96
3 Shanieka Ricketts (Jam) 14.85
disk:
1 Valarie Allman (SAD) 67.77m
2 SANDRA PERKOVIĆ (HRV) 67.31
3 Liliana Ca (Por) 63.34
koplje:
1 Kara Winger (SAD) 64.98m
2 Kelsey-Lee Barber (Aus) 63.72
3 Haruka Kitaguchi (Jap) 63.56

Komentari

Vaš komentar