Američki nogomet 17. ruj 20218:53 > 8:54 0 komentara

Uspješno izvedenim 'popravnim' field golom u posljednjoj sekundi utakmice, Washington je pobijedio New York Giantse 30:29.

Derbi istočne divizije NFC konferencije, donio je veliku dramu i sve ono što NFL čini jednim od najzanimljivijih američkih profesionalnih sportova.

Na kraju se cijela utakmica svela na posljednju akciju domaćina i šut sa 43 jarda Dustina Hopkinsa, pri vodstvu Giantsa 29:27.

Prvi pokušaj nije bio precizan, ali je potom na teren bačena žuta zastavica, jer su suci primijetili ofsajd Lawrencea, pa je šut ponovljen. Hopkins nije pogrešio dva puta i sa zvukom sirene doneo je prvu pobjedu posljednjem prvaku divizije u novoj sezoni.

Što se same utakmice tiče Giantsi su bolje otvorili u poveli 7:0 u prvoj četvrtini, da bi Washington to okrenuo u drugoj četvrtini i poveo 14:10. Novi preokret vidjeli smo u trećoj četvrtini kada Giantsi stižu do 20:17.

Gano je field golovima u posljednjoj četvrtini doveo goste u vodstvo, da bi na kraju ipak junakom ispao Hopkins koji je pogodio u zadnjoj sekundi.

Washington je tako stigao do prve pobjede u sezoni, dok je Giantsima ovo drugi poraz.