Packersi slavili u okršaju quarterback divova

Američki nogomet 26. ruj 20228:17 0 komentara
DirkxShadd via Guliver Images

Green Bay Packersi srušili su u gostima Tampa Bay Buccaneerse 14:12 u NFL prvenstvu, a Aaron Rodgers je u sudaru dvojice velikana na poziciji quarterbacka bio bolji od Toma Bradyja.

U prvom poluvremenu Packersi su bili skoro savršeni. Jest Tampa već poslije prvog napada povela 3:0, ali je u nastavku ovog dijela igre sve bilo u znaku Green Baya.

Aaron Rodgers je dodavanjima za touchdown pronašao Lazarda i Doubsa, a jednom su ispustili loptu na jardu od end zone. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 14:3 za Packerse.

Međutim, Green Bay se u drugom poluvremenu ofenzivno potpuno ugasio. Na njihovu sreću ni Bradyjeva Tampa nije blistala, prije svega zahvaljujući sjajnoj obrani ekipe iz Wisconsina. Field golom u trećoj dionici Succopa Tampa je prišla na minus osam, odnosno na posjed od protivnika.

Uslijedio je period u kojem su obrane potpuno dominirale. Tampa je dobila posljednju šansu na dvije minute do kraja, da poravna rezultat. Brady je na 14 sekundi prije kraja bacio dodavanje za touchdown ka Russellu Gageu, ali nisu iskoristili pretvaranje za dva poena i slavlje gostiju moglo je započeti.

Rodžers je susret okončao sa 225 jardi osvojenih kroz zrak, dva dodavanja za touchdown i presječenom loptom. Brady je na drugoj strani stigao do 271 jarda i dodavanja za touchdown.

Jacksonville predvođen Trevorom Lawrenceom je deklasirao u Los Angelesu Chargerse 38:10. Lawrence je susret okončao sa 262 jarda kroz zrak i tri pasa za touchdown.

Prvaci Los Angeles Ramsi su pobijedili na gostovanju Arizonu 20:9. U duelu je viđen samo jedan touchdown i bio je dijelo Coopera Kuppa, koji je istrčao 20 jardi, za ulazak u end zonu.

Prvi trijumf u sezoni ostvarili su Atlanta Falconsi, koji su u gostima slomili otpor Seattle Seahawksa 27:23.

Gledatelji u Hrvatskoj program regionalnog sportskog kanala Sport Klub mogu pratiti na Telemachu, Total TV-u, Optima Telekomu i preko platforme EON koja je dostupna svim gledateljima.