San Francisco slavi Goulda, 49ersi srušili Packerse

Američki nogomet 23. sij 20228:35 > 8:36 0 komentara
REUTERS/Jeffrey Becker

San Francisco 49ers plasirali su se u finale NFC-a, u gostima su u divizijskoj rundi savladali Green Bay Packerse 13:10.

Bolje su krenuli Green Bay Packersi, koji su postigli touchdown poslije prvog napada. Istrčao ga je A.J. Dillon. Gosti nikako nisu mogli uzvratiti. Jimmy Garoppolo krenuo je očajno, prvih pet dodavanja nije kompletirao, a onda je u završnici poluvremena bacio i interception.

Ipak, obrana je 49erse držala u priključku, tako da se ni Green Bay nije odvojio. Prvi veliki potez obrana je odradila doslovno u posljednjim trenucima prvog dijela, kada su blokirali field gol Masonu Crosbyju.

Čovjek kojem će pripasti epitet junaka Robbie Gould na sredini treće četvrtine konačno je upisao svoj tim na semafor. Pogodio je field gol sa 39 jardi za smanjenje prednosti domaćina 7:3. Međutim, Green Bay je na devet minuta do kraja vratio prednost na sedam poena, s obzirom da je Crosby ovog puta pogodio za 10:3.

Ali slava je pripala obrani San Francisca. Na minutu i pol do kraja Talanoa Hufanga donio je izjednačenje 10:10. Ispostavilo se da je to bio odlučujući trenutak, s obzirom da je već naredni drive Green Baya završen „3&out“ i lopta je pripala 49ersima.

Jimmy Garoppolo uz veliku pomoć Samuela doveo je momčad na 26 jardi, što je značilo da će Robbie Gould imati pokušaj za field gol sa 44 jarda. Iskusni kicker je pogodio i odveo ekipu u konferencijsko finale gdje će igrati protiv boljeg iz ogleda Tampa Bay Buccaneers – LA Rams.