Rodgers i Packersi ponovno izdominirali najljućeg rivala

AP Photo/Jeffrey Phelps

Aaron Rodgers je blistao i donio Green Bay Packersima pobjedu protiv najljućeg rivala Chicago Bearsa 24:14 u šestom kolu NFL-a.

Bolje su susret otvorili domaćini. Preko Herberta, koji je utrčao u end zonu Packersa poveli su 7:0. Međutim, do kraja poluvremena uspjeli su gosti okrenuti rezultat u svoju korist. Prvo je Rogers pasom u end zoni pronašao Lazarda, a zatim je i Mason Crosby pogodio field gol sa 39 jardi za 10:7 za Packerse na poluvremenu.

Potpunu kontrolu nad susretom Green Bayje preuzeo u drugom dijelu. Na dijelu je bio ubitačni tandem Rodgers – Jones koji je akcijom za touchdown odveo Packerse na 17:7. Bearsi su pokušali okrenuti dvoboj, ali su Packersi na kraju ipak mirno slavili sa 24:14.

Rogers je meč završio sa 195 jardi dodavanjem i 23 trčanjem za rejting od 128.0. Bio je ovo peti trijumf Packersa, dok Bearsi imaju skor 3:3.

Aktualni vice-prvaci, Kanzas City Chiefsi bili su uvjerljivi u Washingtonu protiv Football Tea,a. Iako su na poluvremenu gubili 13:10, uspjeli su u nastavku doći do tri touchdowna i na kraju do lagane pobjede.

Patrick Mahomes je osvojio 397 jardi pasom uz dva touchdowna i dva interceptiona. Prva meta mu je bio Travis Kelce, koji je uhvatio osam pasova za 99 jardi.