‘Kauboji’ pobijedili u New Orleansu

Američki nogomet 3. pro 20219:52 > 9:53 0 komentara
Brian Fluharty-USA TODAY Sports

Dallas Cowboysi pobijedili su New Orleans 27:17 na gostovanju u prvoj utakmici 13. kola u NFL prvenstvu.

Bila je to više manje rutinska pobjeda momčadi iz Teksasa, koja je prekinula niz od dva poraza. Utakmicu su obilježile čak četiri presječene lopte Taysoma Hilla, quarterbacka Saintsa.

Gosti su prve poene postigli u finišu prve četvrtine. Poslije dobre akcije Dak Prescott je u end zoni pronašao Michaela Gallupa za vodstvo 7:0. Brzo su Saintsi uzvratili. Poslije samo tri minute na semaforu je stajalo 7:7. Hill je dodavanjem od 24 jarde omogućio Lil’ Jordan Humphreyju da dođe do touchdowna.

Do kraja prvog poluvremena Dallas je uspio postići dva field gola i na odmorotići s 13:7. Greg Zuerlein je pogodio sa 55 i 34 jarde.

Sredinom treće četvrtine Brett Maher, pogotkom iz polja za 42 jarde smanjuje na 13:10. Međutim, kratko je trajala nada domaćina da mogu do povoljnog rezultata. Sjajnim trkom od 58 jardi Toni Pollard je stigao do touchdowna i prednosti od 20:10 za Cowboyse. Točku na pobjedu stavio je Watkins, koji je presekao pas Hilla i onda utrčao u end zonu New Orleansa za 27:10.

Odlična akcija za 70 jardi koju je okrunio touchdownom Deonte Harris omogućila je New Orleansu da samo smanji na 27:17.

Dalas sada ima skoro 8:4, na čelu je Istočne divizije NFC i veoma blizu plasmana u play off. Na drugoj strani Saintsi sa 5:7 su posljednja momčad u Južnoj diviziji iste konferencije sa malim šansama da odu u doigravanje.

U narednom kolu Dalas gostuje u Washingtonu, dok New Orleans putuje u New York na gostovanje Jatsima.