Chiefsi preživjeli bez Mahomesa i prošli u finale

NFL 18. sij 20219:03 > 9:03
Getty Images/Jamie Squire

Kansas City Chiefsi su drugi finalisti Američke nogometne konferencije, nakon što su u divizijskoj rundi NFL play-offa savladali Cleveland Brownse 22:17, iako su veći dio drugog poluvremena igrali bez Patricka Mahomesa.

Prvi quaterback prvaka ozlijedio se prilikom jednog trčanja i nije se zbog protokola oko potencijalnog potresa mozga vraćao na teren. Srećom po Chiefse, u trenutku njegovog izlaska bilo je 19:3, pa se ispostavilo da je to ipak bila prevelika razlika za Brownse.

Međutim, gosti iz Clevelanda su uspjeli djelomično iskoristiti odsustvo najvažnijeg igrača Chiefsa i smanjiti na 22:17 te čak doći u priliku povesti. Međutim, obrana domaćih sjajno je intervenirala na četiri minute do kraja, ostavila Brownse na četvrtom pokušaju za devet jardi.

U finale AFC Kansas City se plasirao treću godinu uzastopno, a već za sedam dana dočekat će Buffalo Billse.

Back-to-back-to-back AFC Championships at Arrowhead ? The only other team to host 3 consecutive conference championship games was also led by Coach Reid! pic.twitter.com/8rt0FB4VdH