Chiefsi brane Lombardijev trofej u Tampi!

NFL 25. sij 20218:05 > 8:13
(Photo by Jamie Squire/Getty Images)

Prošlogodišnji pobjednici Super Bowla Kansas City Chiefs na svom su Arrowheadu pobijedili Buffalo Billse s 38-24 u finalu AFC-a te će 7. veljače u Tampi pokušati ponoviti prošlogodišnji trijumf, a suparnici će im biti Buccaneersi koji su u NFC finalu slavili s 31-26 na gostovanju kod Green Bay Packersa.

Buffalo je dobro otvorio utakmicu i nakon prve četvrtine Billsi su vodili s 9-0. Međutim, već u drugoj četvrtini su aktualni NFL prvaci predvođeni ‘quarterbackom’ Patrickom Mahomesom napravili preokret i s tri uzastopna ‘touchdowna’ poveli 21-9.

Svaku dvojbu oko pobjednika Chiefsi su riješili na polovici posljednje četvrtine, kad je Mahomes bacio svoje dodavanje za njegov treći ‘touchdown’ a drugi koji je postigao Travis Kelce, kojim je domaća momčad povela 38-15.

Mahomes je završio utakmicu s 325 osvojenih jardi i samo devet promašenih dodavanja (29/38) te bez ijedne izgubljene lopte.

Obrana Chiefsa je zaustavila gostujućeg vođu napada Josha Allena koji je imao dva dodavanja za ‘touchdown’, ali je četiri puta srušen, imao je jednu izgubljenu loptu i previše neuspješnih dodavanja (28/48).

Kansas City Chiefsi će se po četvrti put u klupskoj povijesti naći u borbi za Lombardijev trofej, a prošle su ga godine osvojili pobijedivši San Francisco 49erse 31-20 u finalu odigranom u Miamiju.

Posljednja momčad koja je obranila naslov bili su New England Patriotsi koje je 2003. i 2004. do njihovog te svog drugog i trećeg naslova vodio Tom Brady.