Alabami NCAA titula u sjajnom dvoboju u Atlanti

NFL 9. sij 20187:21 > 7:34
Mike Ehrmann, Getty Images Sport

Sveučilišna ekipa Alabame u nevjerojatnoj utakmici na "Mercedes Benz" stadionu u Atlanti, pobijedila je poslije produžetaka Georgiju sa 26:23 i peti put u povijesti postala NCAA prvak u američkom nogometu.

Alabama je drugu godinu uzastopno bila na korak od poraza u velikom finalu, ali je poslije minusa na poluvremenu (13:0) i treće četvrtine (20:10), u posljednjoj dionici stigla do izjednačenja na nešto manje od četiri minute prije kraja touchdownom Ridleya i dodatnim poenom Papanastosa (20:20).

Georgia je pred svojim navijačima povela u produžecima field golom Blankenshipa, a šok na velelebnoj areni uslijedio je posle touchdowna Smitha.

Alabama je 17. put u povijesti sveučilišni prvak, a sezonu su završili sa učinkom 13-1.