TNF: Ramsi u Santa Clari žele 2. pobjedu u sezoni

NFL 21. ruj 201712:07 > 13:51
Photo by Ezra Shaw/Getty Images

3. kolo NFL-a večeras otvaraju SF 49ers i LA Rams. Ninersi se nadaju prvoj pobjedi dok Ramsi stižu na Levi's stadion po osvetu za prošlosezonske poraze.

Popularni “Thursday night football” donosi ne baš popularni dvoboj za američki prime time termin i otvaranje novog kola NFL-a. Treće kolo, naime, otvaraju San Francisco 49ers i Los Angeles Rams u divizijskom derbiju NFC West-a. No, ljubitelji američkog nogometa imaju razloga i ove noći ostati budni uz ekrane Sportkluba ukoliko se samo prisjete prošlogodišnjeg trilera kojeg su ove ekipe priredile na sam Badnjak. Podsjetimo, igralo se na Coliseumu u Los Angelesu gdje su Ramsi u posljednjoj četvrtini imali naoko lagodnih 21:7. Uslijedio je jedan od posljednjih bljeskova Colina Kaepernicka prije nego je zbog svoje borbe za rasne jednakosti u SAD-u postao free agent. Najprije je probijanjem smanjio na sedam poena zaostatka, a nedugo potom bacio TD za samo -1 49ers-a. Tridesetak sekundi prije kraja očekivalo se pucanje extra pointa i vrlo vjerojatno produžetak utakmice. Ipak, pretvaranjem za dva boda i još jednim uspješnim trčanjem Kaepernick donosi jednu od samo dvije pobjede 49ers-a u cijeloj sezoni. Colin Kaepernick je i danas free agent i ne igra football, a napad predvodi Brian Hoyer. Ninersi su i ove godine konkurenti za samo dno NFL-a iako će tu bitku s Jetsima teško dobiti. Ramsi su vjerojatno i dalje ekipa koja je spremna izgubiti ovakve utakmice na ovakav način. Već to je sasvim dovoljno razloga da ljubitelji NFL-a isprate ovaj divizijski okršaj. Iako, treba biti iskren pa reći da Ramsi ove godine ipak izgledaju nešto ozbiljnije, a 49ers-i “pucaju” na barem dvostruko više pobjeda nego lani. Što je i dalje samo 4.

U svakom slučaju, od ovih ekipa uobičajeno je očekivati neočekivano pa zanimljivh događanja na terenu ne bi trebalo nedostajati. San Fancisco se u svakom slučaju nada prvoj pobjedi ove sezone nakon poraza od Caroline i Seattla. Nada se i QB Brian Hoyer prvom touchdownu ove sezone jer sve što je napad 49ersa uspio u prva dva kola su 4 field gola. Neki su to od razloga zašto LA Ramsi na Levi’s stadionu očekuju drugu pobjedu ove sezone. Prvu su upisali na otvaranju sezone protiv Indianapolisa. Međutim, 46:9 protiv Coltsa ne bi trebala biti mjerilo jer bez Andrew Lucka na terenu je uglavnom bila obrana, a ona je loša. Potvrda je stigla već protiv Washingtona jer su Redskinsi u Los Angelesu Ramsima nanijeli prvi poraz (27:20) i razotkrili neke stare slabosti. QB Jared Goff tek treba pokazati zašto je prošlogodišnji prvi pick drafta, a možda i najjače napadačko oružje running back Todd Gurley još uvijek ima štogod za dokazivati. U svoju igru probijanjem preko Carlosa Hayde-a uzdat će se i 49ers-i, ali i u dobru igru obrane koja je protiv Seattla izgledala kao daleko bolji dio momčadi. Večeras je međutim oslabljena neigranjem važnog igrača secondarya, safetya Erica Rieda. Kladionice favoriziraju Ramse niti za cijeli field goal što će reći da se očekuje rezultatski neizvjesna utakmica. U svakom slučaju, ne utakmica poput one s otvaranja prošle sezone kada je San Francisco slavio s 28:0. U nadi da će se večerašnja odlučiti u zadnjih 30-tak sekundi budite i večeras od 02:25 uz Sportklub 1 i komentatora Ivana Ivkovića.