Šok i nevjerica: Washington Redskinsi dobili novo ime!

NFL 23. srp 202020:36 > 20:37
Action Images via Reuters / Matthew Childs

NFL momčad iz Washingtona nedavno je pod pritiskom javnosti odlučila promijeniti gotovo stoljeće dugu tradiciju i iz naziva ukloniti naziv Redskins.

Dan Snyder se odlučio za novo ime svoje NFL momčadi iz glavnog američkog grada, navijači svakako neće biti oduševljeni, novi naziv momčadi za predstojeću sezonu bit će – Washington Football Team! Ipak, ovaj će naziv biti tek privremen, u dogledno vrijeme prijavit će se ‘bolji’ nadimak momčadi.

U svakom slučaju, novo ime nije previše uzbudljivo, niti impresivno od strane klupske vrhuške koja ovih dana prolazi kroz pravu kalvariju zbog raznoraznih internih problema koji u posljednje vrijeme izlaze na vidjelo. Veliki pritisak za promjenom imena uključio je čak i neke od najvećih svjetskih kompanija koje sponzoriraju klub, korporacije poput Coca-Cole, Nikea i čak Amazona zaprijetile su kako će povući svoje oglase sa svih lokacija gdje posluje klub iz Washingtona ukoliko se ne promijeni nadimak ekipe.

Ubrzo nakon što je klub prihvatio prijetnju te odlučio umiroviti ime koje klub nosi od 1930-ih godina, pojavila se tužba 15-tak bivših zaposlenica kluba koje su medijima ‘otvorile dušu’ te prijavile velik broj slučajeva seksualnog zlostavljanja.

Vlasnik franšize Dan Snyder koji je klub kupio 1999. godine, nije se oglasio, a proklimacija novog imena prvi je korak u rebrandiranju imidža.