Povijesni preokret Chiefsa, Packersi zaustavili Seattle

NFL 13. sij 20200:26 > 0:30
Tom Pennington, Getty Images Sport

Kansas City je gotovo neviđenim preokretom došao do plasmana u finale AFC-a gdje će se sastati s Tennessee Titansima. U drugom finalu, onom NFC-a zaigrat će Green Bay i San Francisco.

Kakva utakmica u Kansasu! Houston Texansi nakon prve su četvrtine vodili s nevjerojatnih 24-0, međutim momčad koju predvodio Patrick Mahomes ostvarila je rijetko viđen preokret. Domaći Chiefsi nisu paničarili, već su se uhvatili posla i do kraja poluvremena uspjeli se vratiti u utakmicu.

Mahomes je u drugoj dionici ostvario četiri dodavanja za touchdown režiravši tako nevjerojatan preokret domaće momčadi. U nastavku dvoboja Texansi su ostali zatečeni, nikako nisu mogli parirati sjajnim Chiefsima. Fantastični QB domaćih bacio je dodavanja za 321 yard i ukupno pet ‘pasova’ za TD. Kansas se vraća u finale AFC-a drugu godinu zaredom, lani su poraženi od New England Patriotsa, a ovoga puta protivnik će im biti Tennessee Titansi koji su u subotu šokirali Baltimore Ravense.

U drugoj utakmici nedjeljnog programa, Green Bay je na krilima Aarona Rodgersa stigao do finala NFC-a, prvi put u četiri godine. Packersi su zamalo uprskali vodstvo 21-4 nakon poluvremena, no u završnici je ipak Rodgers bio ključan faktor, Seattle nije uspio kompletirati veliki preokret.

Packersi će u finalu konferencije zaigrati protiv sada vodećih favorita za naslov prvaka, San Francisco 49ersa.