I u Hrvatskoj se igra američki nogomet! I to dobro

sportklub

Zagreb Patriotsi su u uzbudljivoj utakmici hrvatskog finala američkog nogometa slavili protiv splitskih Sea Wolvesa sa 16:13 i osvojili naslov prvaka Hrvatske. Razgovor pogledajte u videu.

Američki nogomet je u Hrvatskoj postao jako popularan u posljednje vrijeme. Na našem programu možete pratiti utakmice sjeverno – američke nogometne lige ili popularnije NFL-a. Da nije sve ostalo samo na gledanju utakmica pokazali su nam dečki koji su se odlučili bavit ovim sportom i u Hrvatskoj.

Zagreb Patriotsi i Split Sea Wolfsi plasirali su se u finale hrvatskog prvenstva koji je popularno nazvan “Crobowl.” Finale se održalo na Savici na popularnom Chromosovom igralištu na Savici. Patriotsi su slavili sa 16:13 i nakon dvije sezone u kojima su Splićani osvajali naslov, uspjeli su Zagrepčani osvojiti titulu.

Mi smo prije i za vrijeme utakmice napravili jedan prilog u kojem smo porazgovarali sa igračem i predsjednikom Zagreb Patriotsa Tomislavom Katićem i jednim od sudaca utakmice Androm Ostojićem.

sportklub

“Prošle godine smo izgubili u finalu od Splićana i danas želimo slaviti. Pojačali smo se ove sezone i to smo pokazali u regularnom dijelu gdje smo imali omjer 5:0 i završili na prvom mjestu. Slavili smo protiv Sea Wolfsa u Splitu sa 20:9 i pokazali našu kvalitetu. Igramo na domaćem terenu i vjerujem da ćemo još jednom slaviti, te vratiti nakon dvije godine naslov u Zagreb”, rekao je Tomislav Katić.

Na pitanje o financijskoj situaciji i financiranju ovog sporta u Hrvatskoj, Tomislav je odgovorio:

“Isključivo sami potpomažemo ovaj sport. Nemamo potporu grada, države a ni nekog od jačih sponzora. Svjesni smo da nije lagano u našoj državi ni ozbiljnijim sportovima, a kamoli sportu koji nije profesionalan.” Većina igrača igra u Zagreb Patriotsima već od 2006. godine. Igrali smo i u regionalnoj ligi, ali zbog financija smo bili primorani igrati samo domaće prvenstvo. Sljedeće sezone ćemo pokušati složiti financije i vidjeti je li moguće igrati ponovno regionalnu ligu.”

Upitali smo i jednog od današnjih sudaca Andru Ostojića prati li NFL na programima Sportklub televizije:

“Naravno, svake nedjelje gledam NFL na programima Sportkluba. Igrao sam prije i logično je bilo da postanem sudac i uživam u tome.”

Upitali smo suca za njegovo objektivno mišljenje o pobjedniku današnje utakmice:

“Već su Patriotsi slavili jednom ove sezone i mislim da su ipak jači u ovom trenutku. Bit će sigurno velika borba, u prošlosti njihovih susreta je bilo puno tenzija i pošto je finale vjerujem da će tako biti i danas.

U video prilogu pogledajte što su imali za reći naši sugovornici.

Zaključak svega ovoga je da je lijepo vidjeti da postoji volja ljudi da se bavi ovim sportom u Hrvatskoj.