UŽIVO: Završeno u Faru – s remijem na put u Elche

Catherine Ivill/Getty Images

Sportklub televizija donosi vam sve detalje oko novog ogleda hrvatske nogometne reprezentacije protiv Portugala. Pratite tekstualni prijenos uživo, iz minute u minutu s mnoštvom zanimljivosti.

Prijenos uživo:

22:45 Prijenos uživo na našem portalu je završen. Hvala vam što ste nas pratili. Budite i dalje uz sve naše programe i web-portal kojeg još lakše možete pretraživati uz pomoć naše aplikacije. Lijepi pozdrav.

22:40KRAJ UTAKMICE! Završeno je istim rezultatom s poluvremena – 1:1. Možemo biti zadovoljni remijem na početku novog četverogodišnjeg ciklusa za svjetske viceprvake.

22:34 Prije kraja iskoristit će portugalski izbornik Fernando Santos i posljednju priliku za promjenu. Izlazi Andre Silva, a unutra će Gedson kako bi odigrao završne trenutke susreta.

22:30 Pa onda još jedna, danas peta… Pet minuta prije kraja izlazi Ruben Neves, a ulazi Renato Sanches.

22:25 Nova portugalska izmjena. U 81. minuti iz igre izlazi William Carvalho, a ulazi Sergio Oliveira.

22:22 Nakon pogreške Duje Čopa, Gelson Martins u trku s lijevog boka pogađa vratnicu! Najbolja prilika za Portugal u drugom dijelu, opet smo imali sreće. Bio bi to autogol na koncu da je ušlo, pošto je Milić tu loptu zadnji dirao.

22:17 Žuti karton, prvi za domaćine dobio je William Carvalho. A hrvatska klupa reagirala je i s posljednjom izmjenom. U 72. minuti izašao je Marko Pjaca, a ušao imenjak mu Rog.

22:13 Izmjena u portugalskim redovima. Izlazi opasni Bruma, a ulazi član Monaca Ronny Lopes. Što se igre tiče, nema novih zanimljivosti.

22:07 U 61. minuti izlazi Pizzi, a za Portugal će zaigrati Bruno Fernandes. Za Hrvatsku će umjesto Ivana Perišića ući Duje Čop. Izbornik Dalić ovog je trenutka iskoristio pet od mogućih šest izmjena. Novi, treći kapetan na ovoj utakmici za Vatrene je Milan Badelj.

22:03 Nova izmjena. Samo minutu nakon Pašalića, u igri je i Ivan Santini. Izašao je Marko Livaja.

22:02 Izlazi Luka Modrić, kapetan i ponajbolji nogometaš svijeta ovoga trenutka. Zapljeskao mu je cijeli stadion u Faru. Umjesto njega ulazi Mario Pašalić, a kapetansku vrpcu preuzima Ivan Perišić. U tijeku je 56. minuta.

22:00 Igra se mnogo izjednačenije. Vatreni su se postavili drukčije, podigli linije i postali još konkurentniji. Uskoro valja očekivati nove izmjene.

21:53 Počelo je prilikom za Hrvatsku koju je obranio Rui Patricio. Pucao je Ivan Perišić.

21:50 Počinje drugo poluvrijeme. Zlatko Dalić napravio je drugu izmjenu. Umjesto Šime Vrsaljka ušao je Antonio Milić. Ovo će mu biti debitantski nastup. Za Portugalce ulazi Gelson Martins umjesto Bernarda Silve.

21:35 Kraj prvog poluvremena! Portugal i Hrvatska zabili su po jedan pogodak, a nove očekujemo u nastavku.

21:31 Igrat će se tri minute sudačke nadoknade. Vatreni čekaju poluvrijeme koje će im dobro doći kako bi se pregrupirali i stekli dozu energije za nastavak.

21:27 Požutio je i Mateo Kovačić. Što zbog prekršaja, a što i zbog naknadnog prigovora. Sudac Javier Estrada pokazao je da ima autoritet nad igrom i akterima na terenu.

21:24 Mnogo prilika iz prekida, i to iz slobodnih udaraca s vrlo zgodnih pozicija imaju domaćini. Vidljivo je da se naša obrana još uvijek nije uigrala.

21:18 Na svojoj stotoj utakmici za Portugal, Pepe je glavom postigao pogodak u nebranjeni dio mreže. S poludistance je nabacio Pizzi, a zabio je, zanimljivo – Vidin klupski kolega iz Besiktasa. Da loše vijesti dolaze u paketu – Vida ipak neće moći pa se Tin Jedvaj priprema za ulazak. Igrala se 32. minuta.

21:15 Ivan Perišić dobio je prvi žuti karton na utakmici. U međuvremenu, Domagoj Vida se oporavio i vratio u igru.

21:11 Domagoj Vida spašava čisti portugalski gol. Kalinić je istrčao na jednu dugu loptu, pitanje je bi li je stigao prije Bernarda Silve… Ali, tu je naš standardni stoper koji se nažalost pri tome startu i lakše ozlijedio. U pitanju je ruka koju će pokušati sanirati medicinska služba.

21:09 Hrvatska se stabilizirala unutar svojih redova. Istina, Portugalci se i dalje osjećaju vrlo raspoloženi, pokušava se preko bokova odgovoriti na pogodak kojim su naši reprezentativci poveli, ali Vatreni su u svim prilikama vrlo korektni.

21:04 POGODAK ZA HRVATSKU! Za 0:1 je u Algarveu je pogodio Ivan Perišić. Ponovo dobar posao Kovačića, Livaja mu je vratio loptu, ovaj puca, ali mu blokira Cancelo. Perišić koristi novi odbijanac. U 74. nastupu nogometaš Intera postigao je 22. pogodak za Hrvatsku. Dogodilo se to u 18. minuti utakmice.

21:02 Selecao je mogoa povesti iz slobodnog udarca. Pucao je Ruben Neves, ali otišlo je pokraj gola.

20:58 Prva sjajna šansa za Hrvatsku! Kovačić je pucao nakon povratne lopte Pjace koji je jako dobro iskoristio loptu Vrsaljka. Rui Patricio je obranio.

20:55 Lovre Kalinić obranio je i treću vrlo dobru portugalsku priliku.

20:48 Portugalci su dobro otvorili utakmicu, u prve tri minute s dvije se obrane istaknuo Lovre Kalinić. Najopasniji igrač aktualnih europskih prvaka je Bruma, član RB Leipziga.

20:45 Dvoboj na stadionu Algarve upravo je počeo.

20:33 Desetak minuta je do početka utakmice koju ćete u snimci moći pogledati i na našim programima. Nova prilika je pred Vatrenima, novi početak uz nekoliko novih lica u sastavu.

20:17 Za to vrijeme u Munchenu… Priznajemo, Allianz Arena uoči dvoboja Njemačke i Francuske izgleda bajno…

20:05 Evo i nekolicine fotografija naših nogometaša uoči dvoboja s Portugalom.

19:58 Dok se naši momci pripremaju za utakmicu, na programima Sportklub televizije očekuje vas kompletan program prvoga dana Lige nacija. U nastavku donosimo popis večerašnjih utakmica, programe na kojijma se emitiraju te cijenjena imena i prezimena naših komentatora koji će vas kroz njih voditi njihovim glasovima. Dakle, sve utakmice počinju u 20.45 sati, a to su:

SK 1 i SK 5 (jer dvaput je dvaput): Slovenija – Bugarska (Zoran Grgić)
SK 2: Gibraltar – Makedonija (Ivan Ivković)
SK 3: Njemačka – Francuska (Ivan Hodoba)
SK 4: Wales – Republika Irska (Alen Selman)
SK 6: Češka – Ukrajina (Fran Mihaljević)
SK HD: Norveška – Cipar (Krešimir Karačić)
i u snimci: Latvija – Andora (Josip Juraj Pajvot)

Uživajte…

19:55 Ovo je Vatrenih 11 za večeras. Sretno, dečki!

19:50 Podsjetimo, nakon srebra na Svjetskom prvenstvu od dresa reprezentacije oprostili su se Mario Mandžukić, Vedran Ćorluka i Danijel Subašić. Neće večeras biti ni Ivana Rakitića, odnosno Dejana Lovrena kojih je izbornik Dalić odlučio poštedjeti za ovu utakmicu. Također, na raspolaganju mu nisu niti Ante Rebić, Andrej Kramarić i Ivan Strinić, udarni članovi hrvatske selekcije na SP-u.

19:48 Hrvatski izbornik Zlatko Dalić još je u utorak na konferenciji za medije otkrio početni sastav njegove vrste. “U početnoj će postavi igrati Kalinić, Vrsaljko, Vida, Mitrović, Barišić, Badelj, Kovačić, Modrić, Perišić, Pjaca i Livaja,” otkrio je Dalić dodavši: “Napravit ćemo svih šest zamjena u drugom poluvremenu, cilj mi je da svi igraju. Livaja i Santini dobit će po jedno poluvrijeme u vrhu napada, isprobat ćemo Barišića na lijevom boku, Mitrovića na lijevom stoperu…”, rekao je jučer Dalić.

19:41 Evo nam za početak portugalskog sastava. Za ovih se 11 igrača u startnoj postavi odlučio izbornik europskog Selecaoa, Fernando Santos.

SK
HNS / Facebook

Na našem portalu budite uz sve događaje iz portugalskog Algarvea, s prijateljske utakmice naših reprezentativaca protiv Portugala. Iako aktualni europski prvaci u ovom ogledu neće moći računati na svoju glavnu zvijezdu Cristiana Ronalda, očekujemo napet i vrlo uzbudljiv dvoboj koji prethodi prvim ispitima ovih reprezentacija u Ligi nacija.

Hrvatsku reprezentaciju u nastavku rujanskog okupljanja očekuje i prvi susret Lige nacija u Elcheu protiv Španjolske (11.9.), a ovaj će dvoboj kod njihovih susjeda poslužiti kao izvrsna generalna proba. Bit će ovo jedna od dvije prijateljske utakmice ove jeseni, budući da će u listopadu, točnije 15.10 na riječkoj Rujevici gostovati Jordan. Tada će u Rijeci biti dvostruki program, pošto tri dana ranije u sklopu Lige nacija dolazi Engleska.