Real Sociedad misli ozbiljno, nova pobjeda u prvenstvu

Primera 22. stu 202018:32 > 18:35
(Photo by Fran Santiago/Getty Images)

Nogometaši Real Sociedada upisali su šestu pobjedu u nizu u španjolskom prvenstvu nakon što su u nedjelju u gostima svladali Cadiz sa 1-0. #SponzorPrenosa #DerbyBananas DERBY BANANAS

Pogodak odluke pao je u 66. minuti kada je bivši igrač Manchester Uniteda Adnan Januzaj ubacio na drugu stativu gdje je bio švedski napadač Alexander Isak, koji glavom trese mrežu.

Tako vodeći Real Sociedad ponovno ima tri boda više od drugoplasiranog Atletica, koji je dan ranije u derbiju 10. kola u Madridu pobijedio Barcelonu s 1-0. No, Atletico ima dvije utakmice manje.

Real Sociedadu ide dobro i u Europskoj ligi, gdje se nalazi u skupini sa Rijekom. Na polovici natjecanja AZ Alkmaar, Napoli i Real Sociedad imaju po šest bodova, dok je Rijeka posljednja bez bodova, a u četvrtak se u 4. kolu sastaju AZ Alkmaar – Real Sociedad, te Napoli – Rijeka.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa 10. kola španjolskog prvenstva nogometaši Eibara na svom su stadionu protiv Getafea odigrali 0-0. Hrvatski veznjak 20-godišnji Ante Palaversa, koji je na posudbi u Getafeu, opet je bio na klupi za pričuve. Ove sezone je u Primeri odigrao samo pet minuta.

U nedjelju se još sastaju Granada – Valladolid, te Alaves – Valencia.