Veliki preokret Liverpoola za povratak na vrh PL-a!

Premier League 5. tra 201918:24 > 18:28
Mike Hewitt/Getty Images

Long je u devetoj minuti šokirao Liverpool, no redsi su golovima Keita, Salaha i Hendersona kreirali preokret i upisali velika tri boda.

Liverpool u 33. kolu Premier lige velikim preokretom pobijedio Southampton 3:1 te se ponovno vratio na vrh tablice

Za svece nije moglo bolje početi, poveli su već u 9. minuti kada je Shane Long izbjegao pažnji obrane redsa nakon ubačaja s lijeve strane te lijepo neometan pogodio za 1:0. Bio je to 5000. gol koji su redsi primili u prvoj ligi.

Odgovorili su redsi u 15. minuti kada je Mane glavom pucao, no brani Gunn. Lopta se odbija do Keite, koji iz blizine puca u vanjski dio mreže.

U 19. minuti već je moglo biti 2:0 za domaćine, no Long je ovog puta katastrofalno reagirao na šest metara i promašio cijelu loptu koju je dobio s lijeve strane. Samo četiri minute kasnije opasno je bilo na drugoj strani kada je udarac Salah s desetak metara blokiran. Novi pokušaj redsa vidjeli smo u 30. minuti kada je Firimo opalio iz voleja, međutim bez opasnosti za Gunna.

Liverpool je do izjednačenja stigao u 36. minuti kada je nakon ubačaja Alexander-Arnolda do prvijenca u dresu redsa stigao Naby Keita pogodivši glavom. No, sigurno će puno priče biti o tom golu, jer dojam je da je na početku akcije Salah jednu loptu primio u nedozvoljenoj poziciji.

U 45. minuti Firmino je opet zaprijetio, ovog puta s desetak metara iskosa s desne strane, no odlazi to pokraj gola.

Na početku drugog poluvremena nije se dalo naslutiti tko je na terenu tko je momčad koja se bori za naslov, a tko ona iz donjeg doma tablicu, jer Southampton je imao inicijativu, no nisu ozbiljnije ugrozili Alissona. U 57. minuti Keita se sjurio u šesnaesterac, gdje ga je srušio Yoshida, no sudac Tierney je samo pokazao da se igra dalje.

#related-news_0

Liverpool je opasan bio u 63. minuti kada je Mane prošao po lijevoj strani i ubacio u sredinu, gdje je pucao Firmino, no pokraj gola. Samo tri minute kasnije Firmino je ponovno u sjajnoj prilici, ali u posljednji trenutak udarac mu blokira Yoshida.

Redsi su do potpuno preokreta stigli iz kontre u 80. minuti. Salah je na svojoj polovici uzeo loptu, došao do šesnaesterca, otvarao mu se Firmino, no Egipćanin je potegnuo i pogodio kut za vodstvo gostiju 2:1. Prekinuo je tako napadač Liverpoola post koji je trajao gotovo dva mjeseca te stigao 18. gola sezone u Premier ligi.

Samo šest minuta kasnije redsi su zabili i treći gol. Firmino je izvrtio čuvara na desnoj strani i ubacio u sredinu gdje je natrčao Henderson i nečuvan lakoćom zabio za 3:1.

U 88. minuti u igru je ušao i Dejan Lovren kako bi učvrstio Liverpoolov bedem koji je mirno sačuvao prednost te tako Manchester Cityju ponovno pobjegao na plus dva uz utakmicu više.