EL: James uz zvuk sirene za pobjedu, Zvezda iznenadila

Euroleague 5. pro 201919:55 > 21:58
Mikhail Serbin/Euroleague Basketball via Getty Images

Tricom Mikea Jamesa uz zvuk sirene CSKA je sa 86:83 savladao Žalgiris kod kuće u 12. kolu Eurolige.

Tijekom većeg dijela viđen je tvrd dvoboj, a u prvom poluvremenu Žalgiris je vodio i sa 12 poena razlike, samo da bi tu prednost ispustio već do odmora.

Armejci su uglavnom vodili u nastavku, ali nikako nisu uspjevali prelomiti meč, pa se ušlo u uzbudljivu završnicu u kojoj je James promašio šut za pobjedu na isteku vremena.

Žalgiris se držao i u produžetku, ali James je postigao deset posljednjih poena za CSKA, uključujući i trojku u posljednjoj sekundi za trijumf.

James je imao 19 poena (5-13 iz igre), 3 skoka i 2 asistencije, najefikasniji je bio Janis Strelnijeks sa 20 poena (8-12 iz igre, 4ast). Na drugoj strani je najzapaženiji bio Thomas Walkup sa 19 poena (8-14 iz igre), 7 skokova, 6 asistencija, ali i 7 izgubljenih lopti.

Moskovljani sada imaju osam pobjeda i četiri poraza, dok je Žalgiris na 3-9.

U Tel Avivu je Maccabi deklasirao Bayern 77:55 – domaći sastav je stvorio veliku prednost u drugoj četvrtini, sredinom trećeg perioda bilo je +22 (53:31), ali je ekipa Dejana Radonjića uzvratila serijom 16-0 do kraja treće četvrtine.

Odbili su domaći taj nalet zahvaljujući dobroj obrani, a do kraja meča dileme u vezi s pobjednikom nije bilo.

Spomenimo još da je i Crvena zvezda iznenadila Milano u gostima rezultatom 77:67.