Lovre Kalinić otišao iz Hajduka u belgijski Gent

Hrvatska 27. pro 201621:32 > 21:43
Foto: Miro Gabela / hajduk.hr

Lovre Kalinić više neće braniti za Hajduk. Prodan je u belgijski Gent. Hajduku pripada 2,17 milijuna eura, a vrataru 620 tisuća eura od transfera, te 750 tisuća eura godišnje. Ugovor je potpisan do 2021. Riječ je o najvećem vratarskom transferu u povijesti HNL-a.

– Imam 26 godina, u Hajduku sam 17 godina i smatram da je vrijeme za novi korak. Hajduku sam dao puno dobrih utakmica i osigurao dobar transfer, a ponavljam, Hajduk je meni dao sve i bit ću ambasador Kluba i u nastavku svoje karijere. Split je moj grad, Hajduk moj klub i vratit ću se prije ili kasnije- izjavio je Lovre Kalinić.

Za Hajduk je Kalinić upisao 11.962 službene minute, a čak 50 puta njegova je mreža ostala netaknuta. Lovre je i klupski rekorder sa 775 minuta bez primljenog gola u utakmicama HNL-a. Taj rekord bivši Hajdukov vratar postavio je od 10. kolovoza do 24. listopada 2015. godine kada punih osam utakmica zaredom nije primio gol. Za hrvatsku reprezentaciju upisao je šest nastupa.

Kalinić je dobitnik nagrade Nogometni Oscar za najboljeg vratara HNL-a i to dva puta.