Spektakl na Savi, kreće Final Four Triglav lige!

Vaterpolo 26. ožu 202114:29 > 27. ožu 2021 11:15 0 komentara
Foto: Sportklub

Ovoga vikenda na zagrebačkom bazenu Mladosti igrat će se Final Four regionalne vaterpolske lige na kojem će nastupiti hrvatski klubovi Jug AO, Mladost, splitski Jadran, te Radnički iz Kragujevca, a Sportklub sve utakmice dovodi u vaš dom.

Završni turnir u subotu otvaraju Mladost i Radnički (16.55), dok će drugog finalista odlučiti susret Juga i splitskog Jadrana od 20 sati. Pobjednika Regionalne vaterpolske lige u sezoni 2020./21. saznat ćemo nakon finala koje je na rasporedu u nedjelju u 19 sati.

“Očekuje nas vrlo teška utakmica s vrlo dobrim Radničkim. Znamo sve o njihovoj kvaliteti, dobar su i odlično organiziran kolektiv. Disciplinirani su, ali i agresivni po potrebi. Moramo biti pravi da prođemo jer nas čeka težak zadatak. Nadam se da će nam Visković pomoći što se tiče rotacije, nenadoknadivo je za nas neigranje Harkova, ali moramo biti opmtistični i s puno energije spremni za ono što nas čeka”, kazao je Zoran Bajić, trener Mladosti koja brani naslov.

Bajićevim trupama dodatan motiv za lov na srebrninu u ovom natjecanju svakako će predstavljati i činjenica kako su prošle srijede u filmskoj završnici ispali u 1/4 finalu Euro Cupa, u kojem su nakon pobjede 11:10 u prvoj utakmici nad grčkim Vouliagmenija u drugoj utakmici izgubili identičnim rezultatom, a onda pokleknuli prilikom raspucavanja peteraca.

Nadolazeće polufinale s Radničkim za Sportklub je prokomentirao i vratar Mladosti Ivan Marcelić.

“Radnički je kao i mi ispao u tom Euro Cupu od Szolnokija, nije im drago sigurno, pratili smo njihove utakmice ovih dana, imaju puno srpskih reprezentativaca. Ili su na pragu seniora ili su vođe u mlađim kategorijama, s nekoliko sjajnih stranac – bitna će biti naša obrana, ako ih zaustavimo, onda smo pola posla napravili.”

Emocije nakon dramatičnog ispadanja u Europi tvrdi, nisu lagane za prožvakati.

“Nije lako, htjeli smo proći, ali nismo bili kompletni, bez cijele desne strane igramo zadnjih nekoliko utakmica, oni su to dobro iskoristili i svaka im čast na tome – sad se idemo vaditi u Regionalnoj ligi, idemo po trofej i ako ga uzmemo, onda je sezona puno bolja.”

Radnički se pokazao kao čvrsta momčad koja može parirati i nekim od najboljih klubova Europe, a njihov trener Uroš Stevanović ne skriva da će u Zagrebu pokušati doći do trofeja.

“Čast je biti na Final Fouru nakon šest godina i trećeg mjesta u sezoni 2014./15. Ambicije su uvijek velike, ali sigurno poštujemo Mladost. Nisu u nekoj situaciji u kojoj su htjeli biti, nakon ispadanja od Vouliagmenija u Eurokupu, ali to može izazvati pozitivnu reakciju kod igrača i učiniti ih opasnijima. Mi ćemo dati svoj maksimum, pokušati iskoristiti tu situaciju kao i neigranje najboljeg strijelca Harkova.”

U drugom polufinalnom paru snage će odmjeriti Jug i Jadran. Strateg Juga Vjekoslav Kobešćak vjeruje da svi sudionici završnice imaju priliku za osvajanje trofeja te najavljuje odličan vaterpolski vikend.

“Za nas Final Four dolazi u trenutku kada smo dosta nesigurni u sebe jer smo kroz treći mjesec imali nekoliko poraza i to vrlo teških i neočekivanih. Malo smo izgubili samopouzdanje u nas i u našu igru. Nema bolje situacije nego kada imaš priliku se izvaditi iz nekih lošijih igara te se nadam da ćemo tako iskoristiti ovaj turnir. Očekuje nas neizvjestan turnir s odličnim vaterpolom, izjavio je trener duborvačkog kluba.”

Jadran je u posljednjem susretu s Jugom slavio te trener Splićana Mile Smodlaka vjeruje da na krilima te pobjede mogu izboriti i samo finale Regionalne lige.

“Očekujem jedan od zanimljivijih Final Four-ova u zadnjih nekoliko godina. Imali smo priliku vidjeti da su sve četiri ekipe izjednačene. Kao trener Jadrana imam potrebu i pravo nadati se dobrom rezultatu u našem srazu s Jugom iz razloga što smo u posljednjem međusobnom susretu prije sedam dana pobijedili”, istaknuo je Smodlaka.

Naslov prvaka regionalne lige brani Mladost koja je slavila posljednje dvije sezone. Rekorder je Jug sa četiri naslova, tri puta je pobijedilo riječko Primorje, dva puta Jadran Herceh Novi, a jednom Pro Recco.

Podsjetimo, sve utakmice regionalne vaterpolske lige ekskluzivno možete pratiti na Sport Klub kanalima.

RASPORED:

Subota, 27. ožujka – polufinala

16.55 Mladost Zagreb – Radnički Kragujevac

20.00 Jug AO Dubrovnik – Jadran Split

Nedjelja, 28. ožujka

17.15 utakmica za 3. mjesto

9.00 finale

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!