Završene ZOI: Norveška najuspješnija nacija

Ostale vijesti 25. velj 201812:42 > 12:47
(Photo by Quinn Rooney/Getty Images)

Pyeonchang se oprostio od Zimskih Olimpijskih Igara, reprezentacije su posljednji put prošle olimpijske krug, a Norveška je postala najuspješnija nacija dvotjednog događaja godine u Južnoj Koreji.

Južna Koreja oprostila se od 23. Zimskih Olimpijskih Igara koje su protekla dva tjedna predstavljala događaj sezone zimskih sportova.

Dva tjedna prepuna drame, lijepih događaja koje ćemo ipak više pamtiti nego one ružne. Posljednjeg dana natjecanja obilježili su Rusi koji su u šokantnom finalu hokejaškog turnira osvojili zlato ispred Njemačke, dok je Marti Bjoergen (skijaško trčanje) postala najuspješnija Olimpijka u povijesti ZOI-a.

Norveška je postala najuspješnija nacija Olimpijade s 39 medalja, od toga po 14 zlatnih i srebrnih, te 11 brončanih. Iza njih je Njemačka koja je također osvojila 14 zlata, no ukupno deset medalja manje. Kanada je treća s također 29 odličja, no sa 11 zlata, tri manje od Njemačke i Norveške.

Sjedinjenje Američke Države koje su praktički favorit svakih Olimpijskih Igara, ovoga puta ostali su tek četvrti s 23 odličja (devet zlata). Možda i najveće razočaranje su Austrijanci koji su završili tek deseti, a obzirom da su ipak nacija koja najviše pažnje pridaje zimskim sportovima dojam jest da su mogli biti i bolji.

Hrvatska nije osvojila medalju, nažalost u ovom trenutku nemamo sportaša koji bi nas mogli ugodno iznenaditi u zimskim sportovima.

Zimske Olimpijske Igre ostaju u Aziji, domaćin 2022. godine biti će Peking, samo 14 godina nakon što su organizirali Ljetne Olimpijske Igre.