Hokej: Nijemci šokirali Kanadu i prošli u finale

Ostale vijesti 23. velj 201815:26 > 15:33
Bruce Bennett/Getty Images

Hokejaši Njemačke po prvi put su se plasirali u finale Olimpijskih igara jer su savladali Kanadu 4:3. Protivnik u finalu će im biti Olimpijci iz Rusije koji su ranije dobili Češku.

Nijemci su u većem dijelu prve trećine odlično parirali Kanađanima pa su na kraju to i materijalizirali golom u 15. minuti. Imali su igrača više, a gol je dao Macek. Bio je to njegov četvrti gol u Pjongčangu.

U drugom periodu Nijemci su nastavili šokirati Kanađane jer su već u prvih pet minuta tog perioda dva puta zatresli mrežu protivnika. Prvo je gol dao Plachta, a zatim i Mauer.

Bivši igrač Medveščaka Brule uspio je konačno donijeti Kanađanima gol u devetoj minuti drugog perioda. Hager je međutim još jednom rastužio aktualne olimpijske prvake jer je donio Nijemcima vodstvo od 4:1.

Kanađani su u posljednjem periodu morali baciti sve karte na napad kako bi ostali u konkurenciji za zlato, ali nisu uspjeli izjednačiti. Robinson i Roy su samo uspjeli ublažiti poraz.

Biti će to prvo finale u povijesti Olimpijskih igara u kojima će Nijemci igrati za zlato. Njemačka je dva puta do sada osvajala broncu, a sada će protiv Rusije pokušati doći do zlata.