Zimski

17.03.2019 | 14.29 > 14:33

Sjajni Rodeš završio slalomsku utrku ispred Hirschera!

Istok Rodeš imao je najbolje vrijeme druge vožnje, a na kraju je bio deseti, Elias Kolega završio je 21.

Francuz Clement Noel pobijedio ja na slalomu završnice Svjetskog kupa u andorskom Soldeu, dok je Istok Rodeš zauzeo desetu poziciju s najboljim vremenom druge vožnje.

Clement Noel (21) je bio vodeći nakon prve vožnje, a u drugom laufu je uspio zadržati prednost i došao do treće pobjede u karijeri ispred Austrijancan Manuela Fellera (+0.18) i Švicarca Daniela Yula (+0.83). Henrik Kristoffersen je bio peti, Alexis Pinturault sedmi, a ukupni slalomski pobjednik Marcel Hirscher tek 14.

Rodeš je u prvoj vožnji bio tek 22., ali je vrlo dobrom izvedbom u drugoj stigao do desetog mjesta, s zaostatkom od 1.28 sekundi za Noelom. Rodeš je s novih 26 bodova i ukupno 111 zauzeo ukupno 21. poziciju u slalomu.

Elias Kolega je bio 21. s 2.53 sekundi zaostatka, a zanimljivo je da je u prvoj vožnji zaostajao čak 3.47 sekundi za Noelom.

Zadnju utrku u karijeri u Soldeu je odvezao Nijemac Felix Neurether, završivši na sedmom mjestu.