Paris vodi nakon prve vožnje, Zrnčić Dim i Zubčić loši

Alpsko skijanje 11. velj 201914:08 > 14:10
Getty Images

Talijan Dominik Paris najbrži je nakon kombinacijskog spusta kojeg su skijaši vozili u ponedjeljak na Svjetskom prvenstvu u Areu, dok su hrvatski predstavnici Natko Zrnčić Dim i Filip Zubčić zauzeli 43., odnosno 49. mjesto.

Paris, koji već ima zlatnu medalju s ovog prvenstva u super-G-ju, bio je najbrži s vremenom 1:07.27, a drugo je mjesto zauzeo sa samo tri stotinke zaostatka Amerikanac Ryan Cochran Siegle (1:07.30). Treći je Norvežanin Andreas Aamodt Kilde s vremenom 1:07.65 i 38 stotinki zaostatka.

Filip Zubčić koji je startao s brojem 18, doskijao je do 49. mjesta s vremenom 1:11.70 i s velikih 4,43 sekunde zaostatka. Zrnčić Dim je startao 38. i zauzeo je 43. mjesto s vremenom 1:09.98 i 2,71 sekunde zaostatka.
Kombinacijski slalom se vozi u 15,30 a on je kao i spust pomaknut zbog loših vremenskih prilika za sat vremena.