Wengen: Dvojac Hrvata u drugoj slalomskoj vožnji!

Photo by Clive Rose/Getty Images)

Hrvatski skijaški uspon nastavlja se u legendarnom Wengenu, danas je na rasporedu slalom.

Photo by Alexis Boichard/Agence Zoom/Getty Images)

Hrvatska je nedjeljno prijepodne imala četiri predstavnika na slalomskoj utrci u švicarskom Wengenu – Istok Rodeš, Matej Vidović, Elias Kolega i Filip Zubčić.

Ostvaren je polovičan učinak, dvojica su izborila drugu vožnju, a posebno se istaknuo sjajni Elias Kolega koji se spustio do 24. pozicije sa startnim brojem 45 i 2:25 sekundi zaostatka za vodećim. Matej Vidović je završio na 28. mjestu. Istok Rodeš koji je imao najbolji startni broj od hrvatskih predstavnika nije završio vožnju. Filip Zubčić krenuo je s 59. startne pozicije, nažalost za samo 14 desetinki propustio je drugu vožnju, bio je 32.

U vodstvu je Francuz Clement Noel s s 42 stotinke prednosti ispred Manuela Fellera, treći je Henrik Kristoffersen. Najbolji svjetski skijaš Marcel Hirscher spustio se na peto mjesto, nije bio zadovoljan svojom vožnjom, učinio je nekoliko pogrešaka, međutim ipak je ostao konkurentan za plasman na postolje, zaostaje 91 stotinku za vodećim Noelom. Iznenađenje je napravio Japanac Ryunosuke Ohkoshi koji je startao 62. a doskijao je na 23. poziciju.

Druga vožnja na rasporedu je od 13:15 sati.