SP: Hirscher osvojio zlato u veleslalomu, Zubčić 19.

Hans Bezard/Agence Zoom/Getty Images

Austrijski skijaš Marcel Hirscher osvojio je zlato u veleslalomu, svoje prvo u karijeri u toj disciplini.

Na Svjetskom skijaškom prvenstvu u Sankt Moritzu Austrijanac Marcel Hirscher osvojio je zlatnu medalju u veleslalomu s vremenom  2:13.31, drugi je bio njegov sunarodnjak Roland Leitinger s vremenom 2:13.56, dok je treći bio Norvežanin Leif Kristian Haugen 2:14.02.

Hrvatski skijaš Filip Zubčić bio je nakon prve vožnje na sjajnom 10. mjestu, ali je drugu vožnju lošije odvozio i na kraju je završio na 19. poziciji.

Drugi hrvatski predstavnik William Vukelić završio je prvu vožnju kao 51, a u drugoj nije stigao do cilja.

Do kraja Svjetskog prvenstva u Sankt Moritzu ostala je još jedna disciplina, muški i ženski slalom.