SP: Worley osvojila zlato u veleslalomu

Alain Grosclaude/Agence Zoom/Getty Images

Na Svjetskom skijaškom prvenstvu u Sankt Moritzu, Amerikanka Tessa Worley slavila je u veleslalomu.

Tessa Worley osvojila je zlato u veleslalomu sa 34 stotinke prednosti ispred druge Amerikanke Mikaele Shiffrin, dok je brončano odličje osvojila Talijanka Sofia Goggia sa 74 stotinke iza Worley. Francuskinja je po drugi puta u karijeri osvojila naslov svjetske prvakinje u veleslalomu. Ovo je jedna od rijetkih utrka na Svjetskom prvenstvu gdje je glavna favoritkinja osvojila zlato.

Braniteljica naslova, Austrijanka Anna Veith završila je utrku na  22. mjestu sa 3.16 sekundi slabijim vremenom od Worley.

Od hrvatskih predstavnica najbolji rezultat ostvarila je Ida Štimac koja je zauzela 42. mjesto sa 9.94 sekundi iza Worley, Andrea Komšić je bila 44. sa 10.56 zaostatka, a Lana Zbašnik bila je 47. sa 10.83 sekundi slabijim vremenom od pobjednice, dok Leona Popović nije uspjela završiti drugu vožnju.

Svjetsko prvenstvo se nastavlja muškim veleslalomom u petak, prva vožnja je u 9:45 sati, a druga u 13 sati.