Guay svjetski prvak u Super G-u, Zubčić na 31. mjestu

Christophe Pallot/Agence Zoom/Getty Images

Kanadski skijaš Erik Guay osvojio je naslov svjetskog prvaka u superveleslalomu.

Drugi dan natjecanja Svjetskog skijaškog prvenstva u St. Moritzu imamo i novog svjetskog prvaka. Sjajni Erik Guay pobijedio je i postao prvi Kanađanin u povijesti s naslovom prvaka u ovoj disciplini. Guay je slavio s vremenom 1:25.38 ispred Norvežanina Kjetila Jansruda (1:25.83) i sunarodnjaka Manuela Osbornea-Paradisea (1:25.92).

Guay je pomalo iznenađujuće slavio jer u zadnje vrijeme nije imao sjajne rezultate u ovoj disciplini. Ipak, Guay je bio ukupni pobjednik u superveleslamu u Svjetskom kupu 2010. godine pa se ovaj rezultat ne može nazvati baš senzacijom.

Hrvatska je imala dva predstavnika u ovoj disciplini, Filip Zubčić je zauzeo 31. mjesto s vremenom 1:29.05, dok Max Ulrich nije završio utrku.